مسابقه نهایی و اختتامیه لیگ کتابخوانی به همراه اختتامیه نمایشگاه های دانش آموزی مدرسه انقلاب مدارس استان کرمانشاه

به گزارش کربلائیان، مسابقه نهایی و اختتامیه دومین مرحله لیگ کتابخوانی دانش آموزی دختر به همراه اختتامیه نمایشگاه های دانش آموزی مدرسه انقلاب مدارس شهر کرمانشاه در روز چهارشنبه مورخ ۲۷ اسفند ماه در سالن اجتماعات نهاد کتابخانه های عمومی امیر کبیر با تقدیر از برگزیدگان هر دو برنامه به کار خود پایان داد.

اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به عنوان یکی  از ارکان مهم طراحی برنامه‌های مورد علاقه دانش‌آموزان البته مطابق با نیازسنجی از آنها و متناسب با چارچوب‌های حاکم بر مدارس می باشد، که در همین رابطه اتحادیه انجمن‌‌های اسلامی استان کرمانشاه برای دانش‌آموزان دختر دوره متوسطه دوم اقدام به طراحی لیگ کتابخوانی کرده است؛ علی صفدری درباره برگزاری لیگ کتابخوانی دانش‌آموزان در استان کرمانشاه گفت: دومین دوره لیگ از هفته کتاب و کتابخوانی برگزار شد، انجمن اسلامی تصمیم گرفت در مدارس دخترانه متوسطه دوم از هر مدرسه یک تیم برای مسابقات کتابخوانی انتخاب کند، این کار دو هفته به طول انجامید که در نهایت ۳۶ تیم از استان کرمانشاه انتخاب شدند.

وی افزود: تیم ها بصورت چهار نفره حضور در مسابقات شرکت کردند و در هر تیم دو نفر به صورت علی البدل حضور داشتند. انتخاب دانش‌آموزان در مدارس به این شکل بود که مربیان انجمن اسلامی با همراهی مدیر و مربی پرورشی مدرسه، اطلاع‌رسانی لازم را انجام داده و افراد علاقه‌مند به شرکت در یک روز مشخص به مدت ۵ دقیقه کتاب غیردرسی را که مطالعه کرده بودند را به سایر دانش‌آموزان معرفی می‌کردند و مربیان مدرسه به عنوان داور ۴ نفر برتر را به عنوان تیم مدرسه انتخاب می‌کردند.

مسئول اتحادیه انجمن‌‌های اسلامی دانش‌آموزان استان کرمانشاه گفت:‌ ۳۶ تیم باید ۵ مرحله طی می‌کردند تا به مسابقه نهایی برسند و کتابی که معرفی می شد را مطالعه و با هم گفت‌و‌گو می‌کردند، ۵ کتاب “من زنده‌ام”، “خاطرات سفیر”، “پنجشنبه‌های فیروزه‌ای”، “بینوایان” و “دختران آفتاب” انتخاب و معرفی شدند، کتاب‌ها بر این اساس انتخاب شدند که در سطح فهم دانش‌آموز باشند و با توجه به اینکه دختر بودند متناسب با فضای دخترانه قابل نقد، بررسی تحلیل و گفت‌وگو  باشند.

صفدری ادامه داد: مرحله اول رقابت ۳۶ تیم به صورت سه‌ گروه بود که در نهایت سه تیم به مسلبقه نهایی راه یافتند و امروز برای تیم‌های برتر برنامه ای را عنوان اختتامیه لیگ کتابخوانی به همراه تقدیر از این عزیزان برگزار کردیم.

وی بیان کرد: از دیگر برنامه های امروز می توان به برگزاری اختتامیه مدرسه انقلاب و همچنین تقدیر از برگزیدگان دانش آموزی نمایشگاه های مجازی مدرسه انقلاب در چهار بخش کار افزار انقلاب، رادیو انقلاب، نشریه انقلاب و تماشاخانه انقلاب اشاره کرد.

همچنین در این برنامه آقای امامیان دبیر جبهه فرهنگی قرارگاه کربلا و آقای موسوی معاونت پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان حضور داشتند که با بیانات خود در خصوص اهمیت حوزه مطالعه و کتابخوانی و همین طور حفظ دستاورد های انقلاب اسلامی به ایراد سخنرانی پرداختند.