سرپرست کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان کرمانشاه از اجرای ۱۰۰ برنامه شاخص فرهنگی همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در کانون‌ها خبر داد.

به گزارش کربلاییان،حجت الاسلام افشین کلات‌پور از اجرای سرود ۱۰۰۰ نفری اعضای کانون‌های مساجد به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مصلاهای نماز جمعه استان خبر داد و اظهار داشت: در روز شانزدهم بهمن ماه مراسم تجلیل ازهشت هنرمند انقلابی اعم از استاد محمدجواد محبت و فرهاد فتاحی و … برگزار خواهد شد.

وی  بازدید از خانواده های شهدا، دیدار با شخصت های فرهنگی و هنری استان، برگزاری مسابقه کتاب خوانی، برگزاری طرح شنبه های کتاب، دیدار با ائمه جماعات و سخنرانی آنان درباره تبیین دستاوردهای انقلاب را از دیگر برنامه های اجرایی دهه فجر در کانون‌های مساجد دانست.

سرپرست کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان کرمانشاه تصریح کرد: در طرح شنبه های کتاب کتابهایی با شاخص های فرهنگی و هنری انتخاب و سپس ائمه جماعات و اعضای کانون های فرهنگی و هنری در قبل یا بعد نماز به مطالعه جمعی آن می پردازند که این در ارتقای سرانه مطالعه مفید خواهد بود در نهایت به قید قرعه جوائزی به افراد اهدا می شود.

وی با بیان اینکه ۹۰ هزار و ۴۰۰ نفر در سطح استان کرمانشاه عضو کانون های فرهنگی هنری هستند، گفت:  بیش از ۱۰۰ برنامه شاخص با محوریت کانون های فرهنگی هنری مساجد در دهه فجر برنامه‌ریزی شده و اجرایی می‌شود.

حجت الاسلام کلات‌پور با بیان اینکه نیمی از مساجد استان دارای کانون های فرهنگی هنری هستند، عنوان کرد: ۵۵۲ کانون فرهنگی و هنری در کرمانشاه وجود دارد که شماری از کانون‌ها در کنار مساجد، تعدادی در ندامتگاه ها و شماری نیز در مراکز فرهنگی و سازمان ها قرار دارند.