مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: طرح ضیافت الهی همزمان با ماه مبارک رمضان در ۱۵ بقعه متبرکه استان اجرا می شود.

 حجت الاسلام آیت عباسیان ظهر روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن اعلام ویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان در بقاع متبرکه استان کرمانشاه اظهار داشت: امسال در ۱۵ بقعه طرح ضیافت الهی برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: در این بقاع متبرکه اجرای ترتیل قرآن را خواهیم داشت که طی آن هر روز یک جز از قرآن کریم تلاوت خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از بر پایی ۵۰ محفل انس با قرآن کریم در بقاع متبرکه خبر داد و افزود: ۱۵ جلسه آن در کرمانشاه و ۳۵ جلسه در شهرستان‌ها برگزار خواهد شد که در این جلسات از قاریان بین‌المللی بهره خواهیم برد.

وی با بیان اینکه همچنین ۲۰ کرسی تفسیر با حضور مفسرین و ائمه جماعت در بقاع متبرکه استان کرمانشاه برگزار خواهد شد، گفت: فضاسازی، برگزاری کلاس‌های آموزشی قرائت قرآن و اجرای ترتیل خوانی از دیگر برنامه‌های ما در طرح ضیافت الهی است.

حجت الاسلام عباسیان در ادامه از اعزام ۷۰ روحانی به مناطق محروم طی ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: از این تعداد ۵۰ روحانی اعزامی از قم و ۲۰ روحانی بومی به مناطق اعزام خواهند شد.

وی از فعالیت مراکز افق طی ماه مبارک رمضان امسال سخن گفت و افزود: این مراکز در بقاع متبرکه به ارائه خدمات اجتماعی و فرهنگی به زائران خواهند پرداخت.

وی اظهار داشت: طی برنامه‌ای قرار است هر شب یک افطاری ساده داشته باشیم و همچنین تلاش می‌کنیم با کمک خیرین طی ماه مبارک رمضان ۲ تا ۳ هزار سبد کالا تهیه و بین نیازمندان توزیع کنیم.