مسئول بسیج جامعه زنان استان کرمانشاه گفت: اجتماع بزرگ بانوان بسیجی با عنوان «عفاف و حجاب‌، میراث ایرانی، گرایش جهانی» ۲۰ تیر ماه در کرمانشاه برگزار می‌شود.

فرشته همتی در این خصوص اظهار داشت: سازمان بسیج بانوان سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه در تمام طول سال برنامه‌هایی در راستای طرح توسعه عفاف و حجاب از جمله فرهنگ ترویج عفاف چهره‌ به چهره در دستور کار قرار دارد.

مسئول بسیج جامعه زنان استان کرمانشاه با بیان اینکه در طول این هفته با توجه به ایام هفته برنامه‌های روزشماری در نظر گرفته شده است گفت: یکی از مهمترین این برنامه‌ها برگزاری اجتماع بزرگ «عفاف و حجاب‌، میراث ایرانی، گرایش جهانی» در سراسر استان است.

همتی افزود: این اجتماع  روز پنجشنبه ۲۰ تیر ماه از ۷:۳۰ صبح در پارک شرقی طاقبستان برگزار می‌شود که پیش‌بینی می‌شود پنج هزار نفر از بانوان در این اجتماع شرکت کنند.

وی با اشاره به اینکه شنبه ۱۵ تیرماه با عنوان «عفاف و حجاب‌، فریضه الهی، سیره فاطمی(س)» تعیین شده است گفت: در این روز بزرگداشت میلاد حضرت معصومه(س) در پایگاه‌های محلات بسیج  و در روز یکشنبه ۱۶ تیر با عنوان «عفاف و حجاب‌، تجلی فطرت، تاج بندگی» نشست‌های تخصصی و تجلیل از بانوان و دختران محجبه موفق برگزار می‌شود.

همتی افزود: در روز  دوشنبه ۱۷ تیر با عنوان « عفاف و حجاب‌، حقوق شهروندی، احترام به قانون» و سه‌شنبه ۱۸ تیرماه « عفاف و حجاب‌، تکریم خویشتن، احترام به آزادی» با برگزاری نشست‌های مردمی در فرهنگ‌سراها همراه خواهد شد.

وی با بیان اینکه برگزاری نشست‌های تخصصی پیرامون عفاف و حجاب خانواده در روز چهارشنبه ۱۹ تیرماه با عنوان « عفاف و حجاب‌، اخلاق‌مداری، خانواده سالم» در اولویت است بیان کرد: پنج‌شنبه ۲۰ تیر با عنوان « عفاف و حجاب‌، میراث ایرانی، گرایش جهانی» و جمعه ۲۱ تیر « عفاف و حجاب‌، امنیت اجتماعی، وصیت شهیدان» نامگذاری شده که در این راستا با همکاری آستان قدس رضوی پیاده‌روی بزرگی از پارک شاهد تا پارک شرقی از ساعت ۷:۳۰ صبح برگزار می‌شود.

مسئول بسیج جامعه زنان استان کرمانشاه با اشاره به برخی برنامه‌های جانبی هفته عفاف و حجاب در استان کرمانشاه عنوان کرد: برپایی نمایشگاه عفاف و حجاب، برگزاری نشست‌های عفاف و حجاب در الگوی سوم، برپایی ایستگاه‌های پاسخگویی به شبهات عفاف و حجاب، تهیه و توزیع بروشور عفاف و حجاب مربوط به واقعه گوهرشاد، آسیب‌های لوازم آرایشی، وصیتنامه شهدا و فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با عفاف و حجاب در تمامی ادارات، شناسایی مادران نمونه، برگزاری مسابقات فرهنگی برگرفته از کتاب حجاب شهید مطهری از جمله این برنامه‌ها است.

وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ عفت مداری، پاک زیستی و تقید به پوشش عفیفانه در بین آحاد مردم جامعه اعم از زن و مرد، پسر و دختر، تضمین کننده رشد و توسعه کشور در ابعاد مختلف خواهد بود، گفت: اقتضای هرگونه رشدی در کشور، برخورداری جامعه از نسلی است که از نظر جسمی  روانی و اخلاقی سالم باشد و بتواند کشور را در ابعاد فرهنگی، اقتصادی، علمی، اجتماعی پیش ببرد.

مسئول بسیج جامعه زنان استان کرمانشاه با بیان اینکه نامگذاری هفته عفاف و حجاب به مناسبت سالروز حادثه مسجد گوهرشاد در ۲۱ تیر ماه ۱۳۱۴ در اعتراض به قانون کشف حجاب و سالروز شهدای مسیر عفاف و پاکدامنی است عنوان کرد: این هفته فرصت مناسبی است که می‌توان در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و استحکام بنیان خانواده اقداماتی را انجام داد.