به مناسبت ماه مبارک رمضان مجموعه مستند «خادمان فیروزه‌ای» اثر مستندساز کرمانشاهی هرشب روی آنتن شبکه افق می‌رود.

یزدان پرونده تهیه کننده و کارگردان کرمانشاهی مجموعه مستند «خادمان فیروزه‌ای» اظهار کرد: مجموعه مستند خادمان فیروزه‌ای روایتی از زندگی، فعالیت‌ها و سبک زندگی خادمان ۱۳ مسجد از ۱۳ استان کشور است که به مناسبت ماه مبارک رمضان روی آنتن شبکه افق می‌رود.

وی افزود: مجموعه ۱۳ قسمتی مستند «خادمان فیروزه‌ای» در گروه مستند شبکه افق تولید شده که کارگردانان خوش فکری همچون کامران رضایی در این راستا تلاش کرده اند.

این تهیه کننده و کارگردان کرمانشاهی با اشاره به نقش مهم مساجد به عنوان پایگاه‌های اجتماعی و فرهنگی از صدر اسلام، تصریح کرد: در مجموعه مستند «خادمان فیروزه‌ای» زیست‌بوم جغرافیایی مناطق و استان‌ها مورد توجه قرار گرفته و تلاش شده مخاطب با مستند ارتباط برقرار کند.

پرونده خاطرنشان کرد: ایده اولیه کار توسط کامران رضایی مطرح و طرح اولیه این مجموعه مستند بر اساس ایده به گروه مستند شبکه افق ارائه شد و در مسیر تصویب نیز تغییراتی درطرح اولیه اعمال شد.

وی با اشاره به اینکه مراحل پیش تولید و تولید این مجموعه مستند حدوداً یک سال زمان برده است، گفت: مجموعه مستند «خادمان فیروزه‌ای» در شب‌های ماه مبارک رمضان از ساعت ۲۰ بر روی آنتن شبکه افق می‌رود.

  • منبع خبر : https://www.mehrnews.com/news/5459489