به گزارش کربلاییان، مراسم دومین سالگرد درگذشت احمد عزیزی شاعر انقلابی روز چهارشنبه ۱۵ اسفندماه ساعت ۹ صبح با همکاری حوزه هنری، تبلیغات اسلامی و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در تالار وحدت برگزار می‌شود. احمد عزیزی متولد دی ماه سال ۱۳۳۷ در سرپل‌ذهاب است که در سال ۹۵ و پس از ۹ سال بیماری در […]

به گزارش کربلاییان، مراسم دومین سالگرد درگذشت احمد عزیزی شاعر انقلابی روز چهارشنبه ۱۵ اسفندماه ساعت ۹ صبح با همکاری حوزه هنری، تبلیغات اسلامی و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در تالار وحدت برگزار می‌شود.

احمد عزیزی متولد دی ماه سال ۱۳۳۷ در سرپل‌ذهاب است که در سال ۹۵ و پس از ۹ سال بیماری در بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه دار فانی را وداع گفت.

وی سرودن شعر را از سالهای جوانی با نشریات و مجلات آغاز کرد که سبک منحصر به فردی در مثنوی داشت و نوعی عرفان اسلامی و مدح اهل بیت(ع) را با این سبک آمیخته بود و نخستین شاعری بود که تشبیه حضرت زهرا(س) به یاس را در شعری به‌کار برد و از این منظر وی را باید شاعر یاس دانست.

«کفش‌های مکاشفه»، «شرجی آواز»، «خوابنامه و باغ تناسخ»، «ترجمه زخم»، «باران پروانه»، «رودخانه رؤیا»، «ناودان الماس»، «ترانه‌های ایلیایی»، «ملکوت تکلم» و «سیل گل سرخ» بخشی از آثار احمد عزیزی است.

«شون میلکان» نخستین سروده‌های کُردی احمد عزیزی، «برق بلاغت» مجموعه‌ای از شطحیات احمد عزیزی و «گیسوان شب» نخستین رمان احمد عزیزی با زبان شطحیات آثاری بودند که سال گذشته در مراسم سالگرد درگذشت وی رونمایی شد.

رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۹۰ و در جریان سفر به استان کرمانشاه با حضور در بیمارستان امام رضا(ع) از وی عیادت کرد.