همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در قالب طرح ملی چهل قلم آیین تجلیل از شاعر برجسته کشور در کرمانشاه برگزار می‌شود.

به گزارش کربلاییان،در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، در قالب طرح ملی «چهل قلم» روز سه شنبه ۹ بهمن ماه از محمد جواد محبت شاعر متعهد و برجسته کرمانشاهی تجلیل می‌شود.

این آیین به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور مسئولان استان، نویسندگان و شاعران در محل سالن اجتماعات کتابخانه امیرکبیر کرمانشاه برگزار می‌شود.

طرح ملی «چهل قلم» به مناسبت چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اجرا می‌شود و در قالب این طرح، ۴۰ تن از نویسندگان برجسته در حوزه‌های مختلف در ۳۱ استان کشور موردتجلیل قرار خواهند گرفت.

گفتنی است، دو کاج، نماز و آشنای همیشه خوبان مشهورترین سروده‌های محمد جواد محبت هستند که در کتاب‌های فارسی دوران ابتدایی به چاپ رسیده‌اند،  وی از شاعرانی است که جایزه شعر فروغ به او اختصاص یافته است.

از آثار این شاعر کرمانشاهی می توان به از خیمه‌های عاشورا، آن سوی چهره زرد خورشید، موج عطرهای بهشتی (سروده‌هایی برای مجمد)، خانه هل اتی، آه… ای بانوی طوبی سایه آه…،  گریه دل ناصبوران، گلوی سبز آواز، خاطرات سبز (مجموعه شعر نوجوانان)، از مرزهای فریاد (دفتر سروده‌های انقلابی) و گزیده ادبیات معاصر اشاره کرد