حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی امروز چهارشنبه به صورت ویدیو کنفرانس و با رمز یا امام رضا(ع) به طور رسمی آیین آغاز به کار2000 کانون خادمیاری را در سراسر کشور استارت زد.

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی امروز چهارشنبه به صورت ویدیو کنفرانس و با رمز یا امام رضا(ع) به طور رسمی آیین آغاز به کار۲۰۰۰ کانون خادمیاری را در سراسر کشور استارت زد.

 

وی در این مراسم اظهار داشت:خدمت به امام رضا(ع)با تمامی خدمت های دنیا فرق می کند چراکه این نوع خدمت به نام مبارک ایشان انجام می شود و هیچگونه منافع مادی را به دنبال نخواهد داشت و در این راستا تمامی افراد با هر فن و حرفه ای خود را در اختیار آستان مقدس امام رضا(ع)خواهند گذاشت.

 

آیت الله رئیسی ادامه داد:امروزه به دست خادمام امام رضا در سراسر کشور میلیون ها خدمت صورت می گیرد و شعار ما خدمت و رافت است که باید این مهم بین همه مسئولین و مردم وجود داشته باشد.

 

تولیت آستان قدس رضوی خاطر نشان کرد: اگر شخصی می خواهد در محضر خدا نه تنها در این دنیا بلکه در آخرت صاحب مقام و منزلت باشد باید خدمات خود را مرتبط با قدسیت امام رضا(ع) قرار دهد.

 

آیت الله رئیسی ابراز داشت: امروز بهترین متخصصین، پزشکان، مهندسین، صاحب نظران مسائل اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی وبانوان در این کانونها به نام امام رضا(ع) فعالیت می کنند.

 

وی اظهار داشت: بسیار خوشحال هستیم که نهادها و ارگانهای مختلف از جمله کمیته امداد، بسیج سازندگی،بنیادمستضفهان،ستاد اجرایی فرمان حضرت امام  و … امروز با افتخار و با تمام توان در این عرصه فعالیت می کنند.

 

تولیت آستان قدس رضوی در آخر گفت:وجود این کانون ها و فعالیت هایی که در آن انجام می شود و خدماتی که به مردم از طریق آن داده می شود یک نوع حرکت اجتماعی عظیم و منسجمی را در کشور شکل می دهد که آثار و برکات آن قابل لمس خواهد بود و از مهمترین وظایف کانون‌های خادمیاری محله‌ای را می‌توان ترویج فرهنگ و سیره رضوی، دعوت مردم به خادمیاری رضوی، شناسایی ظرفیت‌های محله، شناسایی اقشار آسیب پذیر محله، امداد و کمک‌رسانی به مستمندان محله با مشارکت خادمیاران رضوی نام برد.