مراسم استقبال از خادمان حرم امام رضا(ع) با حضور مردم و خانواده‌های شهدا در فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی برگزار می‌شود.

به گزارش کربلاییان،به مناسبت دهه کرامت و آغاز جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید کاروان خادمان حرم مطهر علی بن موسی‌الرضا(ع) شنبه ۱۵ تیرماه ساعت ۱۸:۳۰ وارد فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه می‌شوند.

سه گروه از خادمان حرم رضوی در دهه کرامت در نقاط مختلف استان کرمانشاه حضور خواهند داشت.

هدف برگزاری جشن‌های زیرسایه خورشید ایجاد شور و نشاط و برکت معنوی در سراسر کشور است و برنامه‌های متنوعی در سراسر کشور و سایر کشورها طراحی شده و در استان کرمانشاه نیز از دو ماه گذشته برنامه‌ریزی برای برنامه‌های این دهه انجام شده است.

این سه گروه از ۱۵ تیر ماه به صورت منظم در اماکن و مراکز مختلف فرهنگی، احتماعی، اقتصادی و نظامی و نقاط مرزی استان حضور پیدا می‌کنند.

جشن‌های دهه کرامت به مدت ۱۰ شب از ساعت ۱۸ تا ۲۳ و به صورت ویژه در شب ولادت حضرت رضا(ع) در پارک شرقی طاقبستان و در صحن انقلاب که در این مکان بازسازی شده با حضور خادمیاران رضوی برگزار می‌شود.

شب شعر ملکوت و مراسم «با اجازه امام رضا(ع)» نیز در روز جمعه ۲۱ تیر ماه برگزار می‌شود که در این ویژه برنامه خطبه عقد ۴۰ زوج با حضور خدام رضوی خوانده می‌شود.

همایش پیاده‌روی خانوادگی تیر در روز جمعه ۲۱ تیر ماه از پارک شاهد تا میدان طاقبستان و از ساعت ۷:۳۰ برگزار می‌شود.

کاروان زیر سایه خورشید که به مناسبت دهه کرامت هرساله با هدف ایجاد فضای زیارت از راه دور در شهرستانها و کشورهای مختلف حضور می‌یابند امسال هم در دوازدهمین سال برگزاری به کرمانشاه خواهند آمد.

امسال برای چندمین سال متوالی مردم غیور و شهیدپرور استان کرمانشاه افتخار میزبانی از خادمان و پرچم متبرک آستان قدس رضوی را دارند.

هدف از برگزاری این جشن ها معرفی فرهنگ ناب رضوی و نشر معارف اهل بیت عصمت وطهارت، قرآن کریم  و کسب معرفت به این امام همام است که با ایجاد شور و نشاط معنوی در جامعه، سبب وحدت هرچه بیشتر بین اقوام و مذاهب شده است.

در جهت تحقق شعار سال و توجه به رونق تولید، این کاروان با حضور در کارخانه‌ها و شهرک‌های صنعتی ضمن تجلیل از کار آفرینان برتر سبب فیوضات و عنایت رضوی در حوزه اقتصادی استان خواهد شد.