مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: آزمون سراسری قرآن کریم ۹ اسفند همزمان با سراسر کشور در استان برگزار می‌شود.

 به گزارش کربلاییان،حجت الاسلام رحیم جعفری صبح  امروز یکشنبه در نشستی خبری از ثبت نام ۲۰ هزار و ۵۳۹ نفر در آزمون حفظ قرآن خبر داد واظهار داشت: این آمار نسبت به سال قبل افزایش ۲ برابری داشته است.

وی افزود: از مجموع شرکت کنندگان ۱۶ هزار و ۱۶۳ نفر آن ها را خانم ها و مابقی را آقایان تشکیل می دهند و به این لحاظ ۸۰ درصد شرکت کنندگان از خانم ها هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با بیان اینکه آزمون در ۳ بخش کتبی، شفاهی و الکترونیکی برگزار می شود، گفت: ۷۸۸۷ نفر در بخش آزمون کتبی، ۶۸۵۶ نفر در بخش آزمون شفاهی و ۵۳۷۰ نفر نیز در بخش آزمون الکترونیکی شرکت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه شهرستان کرمانشاه با ۲۸۶۲ نفر ثبت نام بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: این آزمون ۹ اسفند ماه در دانشکده صنعتی کرمانشاه برگزار می شود و باید دست به دست هم دهیم تا شرایط خوب و با کیفیتی را رقم بزنیم.

حجت الاسلام جعفری ابراز داشت: به دلیل اهمیت بالای این آزمون باید ترتیبی اتخاذ دهیم که افرادی همچون استاندار کرمانشاه بتوانند در این آزمون حضور داشته باشند.