آئین تجلیل از هشت چهره برگزیده استان که در مسیر ترویج فرهنگ رضوی فعالیت داشته، برگزار شد.

به گزارش کربلائیان و به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، آئین تجلیل از برگزیدگان رضوی استان به عنوان حسن‌ختام برنامه‌های دهه کرامت با حضور آیت‌الله علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه و برخی از مسؤولان ارشد استان برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاهدر این مراسم ضمن تقدیر از فعالیت‌های صورت گرفته توسط خادمیاران رضوی استان، اظهار داشت: حضرت رضا(ع) و سایر معصومین همچون امیرالمومنین علی(ع)  قرآن ناطق هستند، و در بین مردم مرجعیت علمی، فرهنگی، اعتقادی و دینی داشتند که همین سبب عدم تحمل مخالفین بود.

آیت‌الله علما خدمت به اهل بیت(ع) را با هر عنوانی ارزشمند و موجب حفظ شعائر دین دانست و افزود: ارزش خدمات به نیت آن است و هر چه که اضافه به خدا و رسول(ص) پیدا کند از حساب ویژه‌ای برخوردار می‌شود، همچون پرچم رضوی که چون اضافه به امام رضا(ع) و آل‌الله دارد به هر شهر و مکانی وارد می‌شود مورد احترام و استقبال قرار می‌گیرد.

دبیر کانون‌های خدمت رضوی استان کرمانشاه نیز در ادامه ضمن ارائه گزارش فعالیت‌های صورت گرفته، اهدای ۴۳ سری جهیزیه به زوجین محروم استان، برگزاری جشن‌های متنوع و متعدد در سطح استان، مسابقات مجازی، جشن بزرگ رضوی میلاد امام رضا(ع)در سراسر استان، طبخ و توزیع حدود ۳۰ هزار پرس غذای گرم در روز میلاد امام مهربانی‌ها و حضور خدام و پرچم متبرک رضوی با اجرای ۶۰ برنامه از جمله مهمترین برنامه‌های اجرایی دهه عنوان کرد.

گفتنی است، در پایان از ۸ چهره برگزیده استان که در مسیر ترویج فرهنگ رضوی فعالیت داشته همراه با تعدادی از خانواده‌های فعالین فرهنگ رضوی که در سال گذشته به خصوص با شیوع بیماری کرونا از دنیا رفته‌اند، تقدیر معنوی به‌عمل آمد.