یادواره شهدای عملیات غرورآفرین بازی دراز پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه همزمان با نماز مغرب و عشا برگزار می‌شود

طبق سنوات گذشته آیین افتتاحیه راهیان نور سال ۹۸، همزمان با ایام عملیات غرورآفرین بازی دراز و صعود عموم مردم از سراسر کشور به ارتفاعات بازی دراز و مراسم سالروز شهادت سرلشگر خلبان شهید علی اکبر شیرودی در شهرستان سرپل ذهاب واقع در استان کرمانشاه برگزار خواهد شد.

برنامه زمانی و مکانی ویژه‌برنامه بزرگداشت عملیات بازی دراز در ادامه آمده است:

* مراسم بزرگداشت شهید شیرودی
مراسم بزرگداشت سالروز شهادت سرلشگر خلبان شهید علی اکبر شیرودی روز پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه در محل یادمان این شهید والامقام برگزار خواهد شد.

طبق اعلام ستاد مرکزی راهیان نور کشور، در این مراسم که از ساعت ساعت ۱۷ آغاز می‌شود، امیر سیفی فرمانده قرارگاه راهیان نور ارتش جمهوری اسلامی به سخنرانی خواهد پرداخت.

گفتنی است، یادمان خلبان شهید علی اکبر شیرودی در استان کرمانشاه، شهرستان سرپل ذهاب، روستای زرین جوب واقع شده است.

* یادواره شهدای عملیات بازی دراز
یادواره شهدای عملیات غرورآفرین بازی دراز پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه همزمان با نماز مغرب و عشا برگزار می‌شود. در این یادواره پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) سخنرانی و حاج صادق آهنگران به مدیحه‌سرایی می‌پردازد.

گفتنی است، یادواره شهدای عملیات غرورآفرین بازی دراز در استان کرمانشاه، شهرستان سرپل ذهاب، حرم مطهر احمد بن اسحق برگزار خواهد شد.

* صعود سراسری امت حزب الله به بازی دراز
مراسم صعود سراسری امت حزب‌الله به ارتفاعات بازی دراز و افتتاحییه راهیان نور سال ۹۸، صبح روز جمعه ۱۳ اردیبهشت ماه از ساعت ۷ آغاز می‌شود.

در مراسم افتتاحییه راهیان نور سال ۹۸ که در جوار شهدای گمنام برگزار خواهد شد، از سردار حاج علی فضلی به عنوان سخنران و از حاج صادق آهنگران به عنوان مداح دعوت به عمل آمده است.

* توصیه‌هایی مهم به زائران راهیان نور
ستاد مرکزی راهیان نور کشور همزمان با ایام بزرگداشت عملیات غرورآفرین بازی دراز، در اطلاعیه شماره ۸ خود به زائران راهیان نور غرب و شمال غرب کشور توصیه هایی را مطرح کرد.

۱- شایان ذکر است قرارگاه‌های راهیان نور با تشکیل شورای راهیان نور استانی و شهرستانی رده‌های تابعه، حمایت، امکانات، تمهیدات و برنامه‌های اعزام، فرهنگی، رفاهی و اقامتی مناسبی را متناسب با ظرفیت و امکانات موجود در استان کرمانشاه برای مردم و زائرین شهدا فراهم نمایند.

۲- زائرین گرامی شهدا در طول سفر خود، حتما به پیام‌های ستاد مرکزی راهیان نور کشور که از طریق رسانه ملی، پایگاه اطلاع‌رسانی این ستاد به نشانی www.rahianenoor.com، صفحات راهیان نور در شبکه های اجتماعی به نشانی @rahianenoor_news، پیامک ها و… ارسال می شود، توجه نمایند.

۳- زائرین محترم راهیان نور در مسیر حرکت به سمت استان کرمانشاه و شهرستان سرپل ذهاب به توصیه‌های پلیس توجه جدی داشته و ضمن پرهیز از حرکت در طول شب، نهایت همکاری را با پلیس راهور ناجا بعمل آورده و از توقف های غیرضروری در حاشیه جاده های شهرهای میزبان راهیان نور و سایر نقاط که موجب ترافیک می شود، خودداری نمایند.

۴- از همه زائرین عزیر درخواست می شود نسبت به رعایت سلامت خود و بهداشت و پاکیزگی یادمان های شهدا و سرزمین نور غرب کشور اهتمام جدی داشته و در این امر خداپسندانه یاریگر خادمین شهدا باشند.

۵- بعدازظهر روز پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸، حوالی ساعت ۱۶ تا ۱۹ عصر مراسم بزرگداشت شهادت سرلشکرخلبان شهید علی اکبر شیرودی در روستای زرین جوب سرپل ذهاب و در یادمان این شهید والامقام برگزار خواهد شد.

۶- پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ و همزمان با نماز مغرب و عشا، یادواره شهدای عملیات بازی دراز در جوار آستان احمد بن اسحاق شهر سرپُل ذهاب برگزار می شود.

۷- جمعه ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸، ساعت ۷ صبح، دامنه ارتفاعات بازی دراز محل تجمع و آغاز صعود سراسری امت حزب الله به ارتفاع یادمان بازی دراز خواهد بود.

۸- جمعه ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸، ساعت ۹:۳۰ صبح آئین افتتاحیه راهیان نور سال ۱۳۹۸ در جوار شهدای گمنام یادمان بازی دراز و با حضور زائرین و کاروان های راهیان نور سراسر کشور و مردم قهرمان کرمانشاه برگزار خواهد شد.

۹- اردوگاه ها، مراکز اسکان، مدارس و مراکز مختلفی برای اسکان زائران راهیان نور در شهرستان های سرپل ذهاب، کرمانشاه، گیلانغرب و قصرشیرین آماده شده است که ضمن هماهنگی با راهیان نور سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه و تماس با سامانه ملی راهیان نور با شماره ۰۹۶۳۱۳ می توانید از این خدمات بهره مند گردید.

۱۰- در مسیر صعود سراسری به بازی دراز، مراقب افراد خردسال، کم توان و پیرمردها و پیرزن های زیادی که بسیاری از آن ها والدین شهدا هستند، باشید.

۱۱- بالای ارتفاع ۱۱۵۰، دشت سرسبز و زیبایی وجود دارد که در ابتدای آن، امکانات رفاهی، ایستگاه های صلواتی و سرویس های بهداشتی مجهز و حسینیه یادمان تعبیه شده است. قبل از رفتن به کنار حرم مطهر شهدای گمنام یادمان بازی دراز، می توانید از خدمات و برنامه های این مسیر نیز بهره ببرید.

۱۲- ضمنا در این اطلاعیه ستاد مرکزی راهیان نور کشور از کلیه اعضای کمیته های تخصصی راهیان نور، سازمان ها، نهادها و موسسات لشکری و کشوری و گروه های مردمی که در موضوع راهیان نور مسئولیت های مختلفی را بر عهده دارند، خواست تا ضمن آماده باش کامل در ارائه خدمات، نسبت به اطلاع رسانی و راهنمایی زائرین راهیان نور غرب و شمال غرب کشور اقدامات لازم معمول دارند.