در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
پنجشنبه 22 آذر 1397
4 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 13
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

شیخ خالد الملا پیش از ظهر امروز در سی امین همایش بزرگ وحدت در کرمانشاه اظهار داشت: آیه شریفه « یَا أَیُّهَا النَّاسُ اتَّقُوا رَبَّکُمُ الَّذِی خَلَقَکُمْ مِنْ نَفْسٍ وَاحِدَةٍ » بنیان وحدت انسانی است.

وی افزود: همه ما به رغم مسلمان و غیرمسلمان بودن از یک نفس واحد خلق شدیم و حتی وقتی پیامبر به یثرب رسیدند خطاب به اعراب، یهودیان و مسیحیان گفتند همه امت واحد هستید.

رئیس مجمع علماء عراق به نامگذاری قدس از سوی معمار کبیر انقلاب اسلامی به عنوان یک نماد وحدت اشاره کرد و گفت: امام خمینی بلافاصله بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و در آخرین جمعه ماه رمضان و علی رغم وجود تهدیدات دشمنان برای سرکوب انقلاب نوپای اسلامی و با وجود اختلافات بین مذاهب از همه برای کمک به مردم مسلمان فلسطین دعوت کردند.

شیخ الملا مسئله احترام به عبادت شخصی و مسائل دینی را یکی از مباحث مطرحه برای خدشه به وحدت عنوان کرد و بیان داشت: اما افراطیون به این موضوع احترام نمی گذارند و برخی‌ها که سبقه دینی و وجاهت دینی دارند از این موضوعات سوءاستفاده می کنند.

مفتی اعظم عراق تصریح کرد: قدردان این امنیت در ایران باشید، شما در نعمت بزرگی هستید که با امنیت سال‌ها در کنار هم زندگی می‌کنید ، اما ما در عراق تجربه بزرگ و حزن‌انگیزی با گروهک های تکفیری داریم؛ کاش به عراق بیایید و از نزدیک وضعیت را ببینید.

آخرین ویرایش در شنبه, 03 آذر 1397 ساعت 11:36

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.