در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
دوشنبه 28 آبان 1397
10 ربیع‌الاول 1440 / 2018 November 19
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

بهروز همتی با بیان اینکه همایش ملی غدیرپژوهی و همایش ملی نجات‌بخشی در روزهای 7 و 8 اسفندماه در کرمانشاه برگزار می‌شود اظهار داشت: علاقه‌مندان به حضور در همایش تا 15 بهمن ماه برای ارسال مقالات فرصت دارند و تا یکم اسفند ماه نیز مقالات توسط داورانی از قم مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

دبیر اجرایی بنیاد بین‌المللی غدیر استان کرمانشاه با بیان اینکه مقالات ارسالی در چند مرحله مورد ارزیابی قرار می‌گیرد خاطرنشان کرد: پس از بررسی مقالات در سه مرحله و توسط اساتید برجسته، مقالات برتر انتخاب می‌شود که علاوه بر اهدای هدایا به نفرات برتر مقاله آنها در قالب کتاب به چاپ می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه از شهریورماه فراخوان این همایش در سراسر کشور توزیع شده است عنوان کرد: غدیر و بصیرت، غدیر و مهدویت، بررسی مدل سیاسی نظام حکومت اسلامی بر پایه خطبه غدیر، شایسته سالاری دینی در واقعه غدیر، بررسی علل شکسته شدن پیمان غدیر توسط مسلمانان صدر اسلام، عبرت‌های آموختنی از نادیده گرفتن پیمان غدیر در عصر حاضر، اندیشه نجات و نگاه به آینده، ظهور منجی و امتداد خط سرخ عاشورا و نظریه‌های آینده تاریخ از جمله موضوعات این همایش است.

دبیر اجرایی بنیاد بین‌المللی غدیر استان کرمانشاه با بیان اینکه همایش‌های علمی با مشارکت و همکاری مراکز علمی و پژوهشی برگزار می‌شود عنوان کرد: دانشگاه رازی، حوزه‌های علمیه، دانشگاه آزاد و دانشگاه علوم پزشکی برای حضور در همایش غدیرپژوهی اعلام همکاری کرده‌اند.

همتی هدف برگزاری از این دو همایش را تولید و انتشار آثار ارزشمند استادها و دانشجویان دانشگاه‌های و طلاب حوزه‌های علمیه بیان کرد و افزود: مقالات ارسالی نباید در هیچ نشریه و همایشی ارائه شده باشد و علاقمندان به‌ پژوهش و شرکت در همایش غدیرپژوهی به نشانی  www.bonyadeghadir.com مراجعه کنند.

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 03 آبان 1397 ساعت 11:02

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.