در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
دوشنبه 28 آبان 1397
10 ربیع‌الاول 1440 / 2018 November 19
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

علی‌رضا مختارپور قهرودی در مراسم ملی گرامیداشت تقریظ مقام معظم رهبری بر کتاب فرنگیس که عصر امروز در سالن سینما آزادی کرمانشاه، برگزار شد، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در تکمیل سند پیشرفت 50 ساله کشور بر مشارکت مردمی تاکید دارند.

معاون نشر موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: بخشی از این سند به آرمان‌ها، استقلال و امنیت کشور تعلق دارد که در بخش چشم‌انداز افق آن آمده است، مردم با روحیه جهادی قانون‌مدار و در تدابیر 56‌گانه تصویری از 50 سال آینده ترسیم شده است، همچنین براساس تربیت نیروی خلاق و توانمند با تاکید بر فرهنگ جهادی، ترویج عقلانیت و روحیه جهادی در جهان اسلام تدوین شده است.

وی با اشاره به اقداماتی که در سال‌های اخیر در تقویت حفظ و نشر آثار ادبی داشتند با چه نوع نگاه فکری و ادبی شکل گرفته است، افزود: این حرکت فرهنگی توسط نهادهای مربوطه وجود دارد، اما صرفا به خاطر اشاره به اقدامات و دلاوری گذشته نبوده، بلکه این اهداف بلندمدتی دارد.

نماینده دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری با بیان اینکه این تجلیل‌ها 10 هدف مهم فرهنگی را دنبال می‌کند، افزود: قدردانی و حفظ ثروت ملی و گنجینه خاطرات دفاع مقدس، فهم ایثارگری دفاع مقدس، تفهیم خاطرات دفاع مقدس، تاثیر این خاطرات در پرورش نسل جوان کشور، تاثیر این حماسه در رفع خوف و برطرف شدن ناامیدی و ایجاد باور به آینده روشن، مقابله با دشمنانی که با قصد ضربه‌زدن به خاطرات و نویسندگان دفاع مقدس را دارند، می‌توان در قالب اهداف مهم فرهنگی عنوان کرد.

مختارپور قهرودی تاثیر در سبک زندگی ایرانی، تاثیر این خاطرات در مقابله با انحراف و کجروی‌ها در دستگاه‌های مختلفی که در کشور کار مدیریتی انجام می‌دهند از دیگر اهداف این حرکت فرهنگی دانست و گفت: بهترین راه اصلاح مدیران خسته و ناامید توجه به جوانان و نیروهایی است که در دوران دفاع مقدس با کمترین امکانات در این مسیر دفاع حرکت کردند.

معاون نشر موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی اظهار داشت: حفظ، ثبت، ترویج و گسترش ادبیات دفاع مقدس از نظر مقام معظم رهبری، یک تکلیف است.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 25 مهر 1397 ساعت 09:26

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.