در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
چهارشنبه 28 آذر 1397
10 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 19
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

سردار محمدنظر عظیمی در مراسم اکران خصوصی چشمان بیدار بمو که و با حضور تعدادی از مسئولین، خانواده شهدا و پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس استان در سینما «آزادی» کرمانشاه برگزار شد،

با اشاره به وجود صحنه‌های زیاد فداکاری رزمندگان اسلام در ایام هشت سال دفاع مقدس، گفت: با هریک از این صحنه‌ها می‌توان یک اثر هنری خلق کرد، اما توفیقات ما در این عرصه متناسب با آنچه که در واقعیت جنگ اتفاق افتاده نبوده است.

فرمانده قرارگاه نجف اشرف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر لزوم توجه بیشتر به دفاع مقدس، افزود: برای ادامه مصاف با دشمنان خدا نیازمند استفاده از تجریبات زمان جنگ هستیم.

وی گفت: باید تا جایی که امکان دارد با استفاده از زبان هنر، از گنجینه فرهنگ ایثار و شهادت استفاده کنیم.

عظیمی سپس به ساخت فیلم «چشمان بیدار بمو» اشاره و بیان کرد: این فیلم توسط یکی از کارگردانان خوب کشور و با حضور هنرمندان کرمانشاهی ساخته شده است.

فرهاد نوری‌مقدم، تهیه کننده فیلم «چشمان بیدار بمو» نیز با اشاره به این فیلم، اظهار داشت: برای ساخت این فیلم 2 سال کار تحقیقی و پژوهشی انجام شده و عمده سکانس‌های این فیلم براساس واقعیت ساخته شده است.

مسؤول قرارگاه  رسانه‌ای بسیج غرب کشور از همکاری 160 هنرمند در بخش‌های مختلف برای ساخت این فیلم یاد کرد و افزود: این فیلم به کارگردانی «کاظم معصومی» که یکی از کارگردانان خوب کشور است ساخته شد.

به گفته نوری مقدم، صفر تا 100 ساخت این فیلم توسط هنرمندان کرمانشاه انجام شده و فیلمبرداری آن نیز بیش از 35 روز زمان برده است.

وی تاکید کرد: فیلم‌نامه چشمان باز بمو حدود 15 بار بازنویسی شد و در نهایت در سال 96 و در منطقه «تنگ‌کنشت»فیلمبرداری آن انجام شد.

گفتنی است، در این مراسم از تمبر شهید جواد زنگنه نیز رونمایی شد.

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.