در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
سه شنبه 29 آبان 1397
11 ربیع‌الاول 1440 / 2018 November 20
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

30 واحد مسکونی پیش از ظهر امروز با حضور سردار غیب‌پرور، رئیس سازمان بسیج مستضعفین در روستای زلزله‌زده شیخ‌صله شهرستان زلزله‌زده ثلاث‌باباجانی افتتاح شد.

روستای کوهستانی شیخ‌صله( هم‌مرز با کشور عراق) با 440 خانوار حدود یک‌هزار و‌ 800 مرزدار غیور را در خود جای داده است.

تیم ارزیاب سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی، 60 درصد خانه‌های این روستا را تخریبی و مابقی را به صورت بازسازی  اعلام کرد.

براساس گزارش فارس، زمین لرزه‌ای 7.3 ریشتر شامگاه یکشنبه، ۲۱ آبان 96 در استان کرمانشاه به 2 هزار و 200 واحد مسکونی مددجویان بهزیستی خسارت‌هایی وارد کرد که یک‌هزار و 380 واحد از این تعداد به شدت تخریب شدند.

احداث واحدهای مسکونی مددجویان روستایی آسیب‌دیده زلزله پس از مداخلات مددکاری‌، آماده‌سازی و مشاوره خانوار برای ساخت و صدور مجوز، توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آغاز شد که در این میان جهادگران بسیجی حضور به عمل رساندند و باری دیگر فرمان آتش به اختیار مولای خود را در عرصه عمرانی و محرومیت‌زدایی مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه با هدف به پایان رساندن بازسازی واحدهای مسکونی مددجویان روستایی تا پایان فصل پاییز، اجرایی کنند.

به گفته امید قادری، مدیرکل بهزیستی کرمانشاه، کمک بلاعوض سازمان بهزیستی به زلزله‌زدگان زیرپوشش 100 میلیون ریال‌، تسهیلات بنیاد مسکن در روستاها 300 میلیون ریال‌، در شهرها 400 میلیون ریال، بنیاد مسکن 50 میلیون ریال است که سازمان بسیج سازندگی هم به تناسب نیاز واحد از 50 تا 100 میلیون ریال هزینه می‌کند.

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.