در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
سه شنبه 27 آذر 1397
9 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 18
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

«چارسوق» جشنواره‌ای است فرهنگی برای معرفی آداب و رسوم و فرهنگ و ظرفیت‌های گردشگری استانها که از 21 تیرماه به میزبانی برج میلاد تهران برگزار شده و می‌تواند با معرفی صحیح داشته‌های فرهنگی و گردشگری پنجره‌ای برای ورود گردشگران به استانها باشد.

این جشنواره ملی که با رویکرد تقویت فرهنگ اقوام مختلف ایران، معرفی صنایع دستی، جاذبه‌ها و دارایی‌های فرهنگی استان‌های کشور بنا شده با حضور شبانه‌ استانها با عنوان شب‌های فرهنگی برگزار می‌شود.

نهم مردادماه شب فرهنگی کرمانشاه بود که محمدابراهیم الهی‌تبار معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمانشاه و فرهاد تجری نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم حضور داشتند.

ا

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه روز بعد از آن در مصاحبه‌ای رسانه‌ای البته سفارشی اعلام کرد که «شب فرهنگی خوبی داشتیم»!

حالا باید دید خوب از نظر جلیل بالایی دقیقا چیست؟ آیا از نظر وی برگزاری پایکوبی و رقص مختلط و ابتذال و بی‌فرهنگی چیز خوبی است؟ چرا باید نماد فرهنگی کرمانشاه اینطور نمایش داده شود؟

در حالی که چند روزی از روز ملی کرمانشاه و سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد می‌گذشت برپایی این مراسم می‌توانست به یادآوری سال‌های حماسه و ایثار به عنوان بخشی از داشته‌های فرهنگی کردهای غیور که سند اصالت و عشق به میهن آنان بود بپردازد، اما با برگزاری مراسم رقص مختلط این شب فرهنگی را به یک محفل بی‌فرهنگی بدل کردند.

چرا باید شب فرهنگی کرمانشاه  اینگونه باشد، آیا فرهنگ کرمانشاه این بی بندو باری است؟

چرا باید مدیریت میراث فرهنگی رقص کردی که یک رقص آیینی و حماسی است را در چنین مراسمی اینگونه بدنام کند؟

مدیریت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه قبلا هم نشان داده که متولی خوبی برای داشته‌های فرهنگی استان نیست و با برگزاری چندباره اینگونه مراسمات مبتذل این موضوع را بر همگان آشکار کرده است.

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.