در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
چهارشنبه 28 آذر 1397
10 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 19
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

 

به گزارش کربلاییان، حجت الاسلام برهان قلعه بالایی در همایش بزرگداشت بیست و پنجمین سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد، با تاکید بر اینکه باید مساجد را به دارالفکر تبدیل کنیم، گفت: مساجد باید مرکز ارتباط بین خالق و مخلوق باشند و مشکلات جامعه در آن رفع و رجوع شود چرا که  مساجد به عنوان نگهدارنده از خطرات عمل می کند.

معاون پژوهش حوزه علمیه کرمانشاه خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام در صدد هستند بین مردم و مساجد با هر دسیسه ممکن فاصله ایجاد کند.

وی ابراز داشت: در این راستا مسجد باید شبیخون فرهنگی دشمن را خنثی کند و این مهم با فعال کردن کانونهای فرهنگی مساجد محقق می شود.

حجت الاسلام قلعه بالایی خاطر نشان کرد: تا زمانی که مردم به برنامه های فرهنگی مساجد روی بیاورند بدون شک جلوی بسیاری از افسونگری های دشمن گرفته می شود و جامعه دینی ما سالم خواهد ماند.

وی با بیان اینکه مساجد باید بتواند مشکلات را برطرف کند و پاسخگوی شبیخون فرهنگی دشمن باشد، گفت: به فرموده امام خمینی(ره) امروز حفظ مساجد جزو اموری است که اسلام به او بسته است لذا باید سنگردار باشیم و در این راستا تعلل نکنیم.

این مسئول ادامه داد: در این برهه از زمان نباید از خطر دشمن غافل شویم چرا که برای ضربه زدن به اسلام اتاق فکرهایی تشکیل داده است.

حجت الاسلام قلعه بالایی گفت: فرهنگ اسلامی بسیار غنی است چرا که از دو کانون مهم کتاب خدا و انسان کامل سرچشمه گرفته است.

 

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.