در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
پنجشنبه 22 آذر 1397
4 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 13
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

به گزارش کربلاییان، حجت الاسلام جواد فاطمی نسب  با اشاره به وضعیت تخریب و بازسازی حرم احمد ابن اسحاق قمی(ره) در شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب اظهار داشت: شخصیت احمد ابن اسحاق یکی ازراویان بزرگ حدیث تشییع بود توفیق شرف یابی به امام زمان(عج) را نیز داشتند و از نوادگان امام حسن عسکری(ع) بودند.

وی با بیان اینکه در آن شرایط بخاطر مشکلات و ظلم های که وجود داشت احمد ابن اسحاق از دید مردم مخفی بود، افزود: احمد ابن اسحاق توفیق زیارت امام عصر(عج) را نیز داشت و زمان تولد امام زمان(عج) حضرت امام حسن عسکری (ع) مژده تولد امام زمان(عج) را به آقا احمد ابن اسحاق می دهد و این باید یک جایگاه ویژه ای در نزد امام حسن عسکری داشته باشد.

امام جمعه شهرستان با اشاره به ابعاد شخصیتی احمد ابن اسحاق(ره) گفت: این شخصیت بزرگوار از محدثین جهان تشییع است و شخصیتی داشت که مورد وثوق امام حسن عسکری(ع) واقع شده بود در این رابطه نیز نوشته ها و مکتوبات زیادی وجود دارد و نقل شده است.

وی بیان داشت: حرم احمد ابن اسحاق (ره) در سرپل ذهاب مکان و پناهگاهی برای دوستداران همه شیعیان و اهل بیت و بلکه برای همه مسلمانان است و با توجه به اینکه اداره اوقاف و امور خیریه کار ساخت و ساز بارگاه احمد ابن اسحاق(ره) در شان این شخصیت انجام داده بود متاسفانه به دلیل زلزله اخیردر سرپل ذهاب بنای عظیم آن دچارخسارت شدید شد و نهایت امربعد کارشناسی کارشناسان بنیاد مسکن و اوقاف و امورخیریه ،تصمیم گرفته شد این بنا تخریب شود و بنای جدیدی در کنار مرجع شریف آقا احمد ابن اسحاق احداث شود.

وی خاطرنشان شد: طبق جلسات و پیگیری های بعمل آمده با مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه و با توجه به اینکه ساختمان مصلی نمازجمعه و حرم تخریب شده نهایتا به این نتیجه رسیدیم که ما به جای اینکه بیایم دو بنا با هزینه بیشتر در کنار هم احداث کنیم، یک بنای عظیم تری در کنار احمد ابن اسحاق(ره) احداث شود که یک مصلی و شبستان بزرگی در کنار حرم قرار بگیرد که ان شالله این مکان جدیدالاحداث محل اقامه نماز جمعه قرار بگیرد.

فاطمی نسب افزود: این اقدام قطعا به برکت این مرد بزرگوارو محدث مکانی برای نماز جمعه قرار خواهد گرفت و هم رونق و هم معنویت آن بیشتر خواهد بود.

وی یادآور شد: به حول قوه الهی کار آواربرداری توسط اکیپی که از بنیاد مسکن مسولیت این کار را بر عهده گرفتند شروع شده است بخش عظیمی ازگند تخریب و آوار بردای شده است اما گلدسته های آن مانده است که امید است درسریعترین زمان بنیاد مسکن بتوانند کار آوار برداری گلدسته ها را انجام بدهد و درمرحله بعدی کار ساخت و ساز شروع شود.

وی با بیان اینکه این اقدام مایه دلگرمی و تقویت روحیه مردم و ارادتمندان به اهل بیت(ع) خواهد بود، اذعان داشت:طبق گفته بعضی از بزرگان حرم احمد ابن اسحاق(ع) دارای سرداب بوده و سالیان گذشته بخاطر بی توجهی بعضی از آقایان ورودی سرداب مسدود شده است و ما امیدواریم در اثر زلزله به آن صدمه ای وارد نشده باشد وما بتوانیم سرداب حرم احیاء کنیم و مردم به نزدیکترین نقطه به قبر قرار بگیرند و از نزدیک قبر شریف وی را زیارت کنند.

فاطمی نسب گفت: طبق صحبت های مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بودجه ای برای بازسازی حرم احد ابن اسحاق (ع) در نظرگرفته شده که بخشی ازآن تخصیص داده شده است وما منتظریم سریعتر کارآواربرداری تمام شود و در نهایت عملیات بازسازی و راه اندازی سرداب در دستور کار قرار گیرد.
امام جمعه شهرستان در ادامه گفت: چون احمد منتصب به اهل بیت(ع) و امام حسن عسکری(ع) است تجدید بنای بارگاه مقدس وی باعث دلگرمی بین مردم و جهان تشییع و تقویت روحیه می شود و امیدهای زنده خواهد شد.

وی تاکید کرد: امیدواریم همه مسئولینی خصوصا بنیاد مسکن ،اداره اوقاف و امورخیریه و خیرین که می توانند حرکتی برای تجدید بنای احمد ابن اسحاق انجام دهند پای کاربیایند این بنا هر چه سریعتر احداث شود و ما شاهد این باشیم بارگاه را دوباره تجدید بنا کنیم و ان شاء الله شبستان بزرگی که احداث خواهد برای اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی و الخصوص نماز جمعه مورد بهره قرار گیرد.

وی در پایان گفت: ستاد بازسازی معین اصفهان و اوقاف و امورخیریه علی رغم اینکه دغدغه های بسیاری در شهرستان داشتند تلاش کردند و پای کاربودند و بخش عظیمی از بنا آواربرداری شده است و امید است ضمن اینکه طراحی نقشه صورت گرفته است در طی چند روز آینده کار ساخت و ساز شروع شود.

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.