در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
پنجشنبه 26 مهر 1397
7 صفر 1440 / 2018 October 18
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

به گزارش کربلاییان، سوران گل‌محمدی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه از برگزاری همایش بزرگداشت‌«مولوی‌کرد» در شهرستان ثلاث‌باباجانی برگزار می‌شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ثلاث‌باباجانی با بیان اینکه علاقمندان برای ارسال آثار تا 24 بهمن‌ماه مهلت دارند، اضافه کرد: این جشنواره 20 اسفندماه به به منظور پاسداشت مفاخر فرهنگی و هنری منطقه‌ای و محلی و تجلیل از مقام شامخ این فرهیختگان به گستره استان در شهرستان ثلاث‌بابا جانی برگزار می‌شود.

به گفته وی، بررسی شخصیت مولوی کرد، بررسی ادبیات و آثار منصوب به مولوی کرد، فراز و فرودهای مولوی کرد، ارتباط مولوی با بزرگان، نامداران و طریقت‌های آن زمان، نامه‌نگاری و ارتباط مولوی با شاعران هم‌عصر خویش، شناسایی علل و به‌کار بردن گویش گورانی توسط مولوی در اشعار خویش و زیباشناسی اشعار مولوی کرد از جمله محورهای مهم این همایش است.

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.