در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
چهارشنبه 28 آذر 1397
10 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 19
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

آیت‌الله شیخ‌مصطفی علما ظهر امروز در چهارمین دوره جامع آموزشی‌_ تهذیبی مدرسین و رابطین و طلاب مدارس علوم دینی اهل سنت استان کرمانشاه، اظهار داشت: ابلاغ و رساندن یک کلمه قرآنی است که اصل این کار به عهده پیامبر‌(ص) بود و این رسالت امروز به عهده علما و مبلغین اسلام است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به این واقعیت که همه پیامبران با زبان روز خود آشنا بودند و حتی معجزات آن‌ها هم براساس مسائل روز بوده است، گفت: امروز دشمنان دین و شریعت از جدید‌ترین شیوه‌ها و امکانات برای ضربه‌زدن به اسلام استفاده می‌کنند و ما هم وظیفه داریم با زبان روز و شیوه‌های جدید آشنا باشیم و با آن‌ها مقابله کنیم.

وی تاکید کرد: یکی از وظایف اصلی همه ما آگاهی دادن و بصیرت دادن به مردم است و امروز فضای مجازی ظرفیت خوبی برای این کار دارد، البته فضای مجازی هم مضراتی دارد و هم منافعی، از طرفی فضای شایعه پراکنی در آن رونق دارد و از طرفی موجب آگاهی‌بخشی به انسان‌ها می‌شود و انسان خود باید با تفکر و بصیرت از مطالب آن استنباط کند.

علما خاطرنشان کرد: اینکه امام خمینی‌(ره) تاکید داشت حوزه و دانشگاه با هم همکاری و تعامل داشته باشند به این خاطر است که این‌ها قشر، متفکر و تاثیرگذار در جامعه هستند و می‌توانند مردم را بیدار و به آن‌ها بصیرت دهند.

وی افزود: دنیای امروز دنیای پیچیده‌ای است و دشمنان هر لحظه رنگ عوض می‌کنند مثل آمریکا که سال‌هاست سخت‌ترین تحریم‌ها را علیه ایران به وضع کرده است و امروز می‌گوید من دلسوز و پشتیبان مردم ایران هستم.

امام جمعه کرمانشاه گفت: جوانان ما بالاترین سرمایه‌های کشور هستند و باید آگاه و بیدار باشند و وظیفه همه ما است که بر‌اساس علم و آموزه‌های دینی برای جوانان استدلال کنیم و مسیر را به آن‌ها نشان دهیم.

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.