در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
دوشنبه 30 مهر 1397
11 صفر 1440 / 2018 October 22
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

به گزارش کربلاییان، هاشم پور محمدی هنرمند عرصه تئاتر استان کرمانشاه درباره شکوه و عظمت حماسه 9 دی اظهار داشت: 9 دی تبلور مجدد تعهد و بصیرت مردم انقلابی و بی نظیر ایران بود که بازهم در بزنگاهی که دشمنان این انقلاب وسرزمین وعده ای نادان داخلی تصور تکرار جنگ احد را داشتند وبه گمانشان شکافی برای براندازی پیدا کرده اند تمام تصورات ونقشه های آنها را نقش بر آب کرد. وبار دیگر به همه دنیا فهماند که کشور اسلامی ما هرگز بر سر اصول انقلاب تعارف نخواهد داشت.

وی گفت: مردم انقلابی ایران در 9 دی نشان دادند که بر سر اصول انقلاب با احدی تعارف ندارند و پاسدار دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده و هستند. توهین به مقدس ترین داشته های این مردم که اتفاقا از مهمترین عوامل پیروزی انقلاب اسلامی در تمامی بحرانها همین اصول بوده وهست منجر شد که مردم انقلابی ایران چون همیشه فتنه وفتنه گر را با بصیرت خود بشناسند و به موقع ودر نهم دی ماه با خروشی خود جوش و آگاهانه چشم فتنه را کور کنند.

پور محمدی مهمترین پیام نهم دیماه را وحدت و یکپارچگی مردم ایران در دفاع از آرمانهای انقلاب اسلامی واطاعت و توجه به کلام و راه وفرمان رهبر معظم انقلاب و ولی امر مسلمین عنوان کرد و افزود: مردم ایران در نهم دیماه نشان دادند که هرچند در راستای آبادی و بهبود بیش از پیش شرایط این مرز وبوم اختلاف نظرهایی میتواند وجود داشته باشد که به فرمود حضرت امام و مقام عظمای ولایت این امر بسیار مفید و موجب حرکت روبه جلوی انقلاب میباشد ، اما در اصل نظام  متحد بوده ودر اصول انقلاب یک ید واحده بوده وهستند مانند مقام معظم رهبری و به پیروی از ایشان انقلابی عمل خواهند کرد.

این هنرمند کرمانشاهی  خاطر نشان کرد: متاسفانه یکی از آفتهایی که در خصوص واقعه تاریخی ومثال زدنی نهم دیماه حادث شد و دشمنان وفتنه گران نسبت به مطرح کردن واشاعه و تبلیغ آن مبادرت کردند سیاسی و جناحی نشان دادن این حماسه  بزرگ بود. با این معنا که حماسه نهم دیماه مربوط به حامیان یک جناح و پیروان یک تفکر سیاسی خاص بود. این  سیاسی بازی های کثیف منجر شد که فعالان حوزه فرهنگ وهنر کمتر به سراغ این حماسه تاریخی بروند.اگر مروری به این حماسه بزرگ داشته باشیم خواهیم دید که نهم دیماه مربوط به تمام مردم ایران با تمام تفکرات وگرایشهای سیاسی بود و اتفاقا مهمترین وظیفه فعالان فرهنگ وهنر مطرح کردن و بیشتر جلوه دادن این بعد از حماسه نهم دیماه است.

وی تاکید کرد: هنرمندان متعهد و انقلابی همواره باید مترصد فتنه های پیدا و پنهان که در صدد لطمه زدن به این انقلاب هست باشند. بهترین و درست ترین کار در این مسیر گوش به فرمان ولایت داشتن است. مقام عظمای ولایت بارها و بارها عنوان داشته اند که مراقب کمرنگ شدن ارزشهای این انقلاب باشید. دشمن اولین واصلی ترین کاری که انجام می دهد فتنه انگیزی، کینه توزی و عداوت است.وهر گاه در این میدان پوزه اش به خاک مالیده شود اولین کاری که انجام میدهد کمرنگ جلوه دادن فتنه و به تبع آن کوچک جلوه دادن حماسه مردم خواهد بود. لذا هنرمندان متعهد و انقلابی باید متوجه این امر باشند.

پور محمدی ادامه داد: همانطور که اشاره کردم مهمترین وظیفه نیروهای انقلابی گوش به فرمان رهبری فرزانه انقلاب داشتن در تمام اتفاقات بوده وهست. وهمانگونه که مقام عظمای ولایت بارها تاکید داشته اند بصیرت مهمترین عامل پیروزی در فتنه های در پیش رو خواهد بود واین بصیرت باید با تعهد به انقلاب و تلاش جهادی در حفظ دستاوردهای انقلاب در پرتو فرمایشات رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی شکل خواهد گرفت. شناخت بیش از پیش از دشمن و دیده بانی شبانه روز از تحرکات دشمن قسم خورده انقلاب لازمه ی یک هنرمند متعهد وانقلابیست. دشمن شناسی سلاح بسیار قدرتمند و موثری برای حرکت درست ومناسب در جهت خنثی کردن ومقابله با فتنه های دشمنان خواهد بود.

آخرین ویرایش در شنبه, 09 دی 1396 ساعت 09:57

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.