در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
پنجشنبه 29 شهريور 1397
9 محرم 1440 / 2018 September 20
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

به گزارش کربلاییان ، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه از برنامه‌ریزی برای برگزاری اولین یادواره شهید آیت الله بهاء الدین عراقی در کرمانشاه خبر داد.

حجت الاسلام هادی عسگری در نخستین نشست ستاد برگزاری یادواره شهید آیت الله بهاء الدین عراقی به تجلیل از شخصیت گرانقدر این روحانی مبارز پرداخت و اظهار کرد: به یقین در سال های متمادی از برگزاری یادواره برای این شهید بزرگوار غفلت شده است، اگر چه تلاش های مختصری در این خصوص صورت گرفته، ولی حقیقتأ ادای دین به معنای واقعی نشده است.

عسگری افزود: شهید آیت الله بهاء الدین عراقی به واقع یکی از مفاخر و بزرگان استان و کشور بوده و هستند و این شهید بزرگوار به دلیل مقام علمی و مذهبی که دارند چهره ملی کشور بوده و می طلبد تا شخصیت والای این شهید بزرگوار را به مردم استان و کشور بخوبی معرفی کرده و از این شهید عزیز الگو سازی کنیم.

مدیرکل بنیاد شهید کرمانشاه از آیت الله عراقی به عنوان یک روحانی مجاهد، بصیر، عالم، شجاع و ساده زیست یاد کرد و افزود: این شهید عزیز نه تنها افتخار کنگاور و کرمانشاه، بلکه به عنوان یک چهره ملی، افتخاری بزرگ برای کشور است.

وی ابراز امیدواری کرد: همه ادارات و دستگاه های اداری با جدیت هرچه بیشتر در این عرصه وارد شده و یادواره ای را برای نخستین بار و در شأن مقام و منزلت این شهید بزرگوار و خانواده شهید عراقی برگزار کنیم.

خسرو شهیدی معاون فرهنگی بنیاد شهید کرمانشاه نیز در ادامه این نشست با اشاره به اینکه بنیاد شهید کرمانشاه دارای کاملترین مرکز آثار و مستندات از شهدای والامقام و جامعه ایثارگری است، از گردآوری 500 مستند تاریخ شفاهی مختص والدین شهدا و هزار مستند مربوط به جانبازان خبر داد و اضافه کرد: در سالجاری نیز تعداد 300 مستند دیگر به این مجموعه اضافه خواهد شد.
شهیدی ضمن ارائه گزارشی از چگونگی برگزاری اولین یادواره شهید آیت الله عراقی در کرمانشاه، بر همکاری و تعامل هرچه بیشتر دستگاه های اداری و نهادهای مردمی تأکید کرد.

شهید آیت الله حاج شیخ بهاءالدین محمدی عراقی از فرزندان بیت معظم حاج آقا بزرگ عراقی از علمای برجسته استان کرمانشاه و شهرستان کنگاور، در تاریخ بیستم مرداد سال 1360 که برای اقامه نماز جماعت ظهر و عصر عازم مسجد اعتمادی در کرمانشاه بود، از سوی تعدادی منافق کوردل و تروریست های مزدور مورد حمله مسلحانه قرار گرفت و در نهایت به فیض عظمای شهادت نائل آمد.

قرار است به مناسبت سالروز شهادت این شهید والا مقام نخستین یادواره بزرگداشت ایشان در مسجد آیت الله بروجردی شهر کرمانشاه برگزار شد، ضمن اینکه در مسجد اعتمادی نیز ویژه برنامه سالروز شهادت ایشان برگزار خواهد شد.

 

 

به نقل از ایسنا

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 28 تیر 1396 ساعت 09:30

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.