در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
پنجشنبه 29 شهريور 1397
9 محرم 1440 / 2018 September 20
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

 

همایش بین‌المللی بزرگداشت «محمدبن زکریای رازی» در روزهای 21 و 22 آذر ماه سال جاری در محل دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار می‌شود.

این همایش بین‌المللی در قالب سه محور کلی «کیمیاگری و شیمی»، «فلسفه، تاریخ علم و علوم انسانی» و «داروسازی، طب سنتی و پزشکی مدرن» توسط دانشگاه رازی کرمانشاه و با همکاری سازمان جهانی یونسکو و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار می‌شود.

کیمیاگری رازی و تولید شیشه‌های رنگی، رازی بنیانگذار شیمی نوین و نامگذاری سیستماتیک مواد از دیدگاه وی، تاثیر متقابل علم شیمی و صنایع مختلف در عصر رازی، روش های خالص‌سازی و جداسازی مدرن شیمی در عصر رازی، فرآوری نفت خام در عصر رازی و کارآفرینی در زمان حاضر، مواد و مشتقات سنتزی رازی و ارتباط آن با اشتغال‌زایی محورهای ارسال مقاله مربوط به محور «کیمیاگری و شیمی» است.

محورهای ارسال مقاله مربوط به محور «فلسفه، تاریخ علم و علوم انسانی» نیز شامل منبع شناسی، نسخه شناسی، نقد و بررسی آثار و تالیفات محمدبن زکریای رازی، راهبردها و تکاپوهای محمدبن زکریای رازی در تولید، رشد و اعتلای علم در تمدن اسلامی، آراء، اندیشه‌ها و مولفه‌های فکری و فلسفی محمدبن زکریای رازی، اخلاق، دین و عقل در نظام فلسفی و فکری محمدبن زکریای رازی، نقد و بررسی آثار و دیدگاه‌های رازی شناسان و تاریخ علم جهان و جایگاه محمدبن زکریای رازی است.

محورهای ارسال مقاله مربوط به محور«داروسازی، طب سنتی و پزشکی مدرن» نیز شامل؛ نقش رازی در دانش طب سنتی ایران، داروسازی سنتی از دیدگاه رازی، جایگاه رازی در بنیانگذاری داروسازی مدرن، پژوهش‌های بین‌المللی در حیطه علوم دارویی رازی است.

مهلت ارسال چکیده مقاله به این همایش بین‌المللی تا تاریخ اول مرداد ماه است و علاقه‌مندان می‌توانند اصل مقالات نیز باید تا تاریخ 15 مهر ماه به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

علاقه‌مندان به شرکت در این همایش برای ارتباط با دبیرخانه می‌توانند به آدرس کرمانشاه، طاق بستان، خیابان دانشگاه، پردیس مرکزی دانشگاه رازی، معاونت فرهنگی و اجتماعی مراجعه کرده و یا با شماره تلفن: 08334274522 و 08334274504 تماس بگیرند.

 

 

به نقل از خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.