در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
چهارشنبه 28 آذر 1397
10 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 19
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

پس از وقوع حوادث کور تروریستی تهران در حرم بنیانگذار کبیر انقلاب و مجلس شورای اسلامی در ۱۲ رمضان سال جاری و فضا سازی رسانه های خاص برای ایجاد تفرقه های قومی و مذهبی در کشور به واسطه تابعیت برخی از تروریستها، جمعی از اعضای اتحادیه جهانی جوانان مسلمان با حضور در شهرستان پاوه پیام انس، دوستی و همبستگی شیعه و سنی را به مردم انقلابی این شهر ابلاغ کردند.

امام جمعه پاوه پس از اقامه نماز در مسجد جامع این شهر در سخنانی با استقبال از حضور دکتر وحید یامین پور، حجت الاسلام ابراهیم رازینی و حجت الاسلام سید کمیل باقرزاده اظهار داشت: از مهمانان عزیزی که از استان های مشهد، تهران و قم در جمع ما حضور یافته اند تقدیر و تشکر دارم.

ماموستا ملا قادر قادری با اشاره به آیه ای از قرآن کریم گفت: خداوند واژه فتنه را ۷۹ بار در قرآن تکرار کرده است و پیامبر بزرگوار اسلام نیز در احادیث خود بیش از ۷۰ بار نسبت به بروز فتنه هشدار داده است.

وی گفت: قرآن کریم می فرماید از فتنه پرهیز کنید اگر روزی آتش فتنه برپا شود ظالم و مظلوم را با هم می سوزاند و پیامبر نیز می فرماید فتنه ها در اساس خوابیده اند، لعنت خداوند بر کسی باد که فتنه ها را زنده می کند.

ماموستا قادری ادامه داد: امروز جهان اسلام با فتنه خطرناک افراطی گری، تندروی، تکفیر و داعش روبرو است که فتنه داعش نه دارای مذهب هستند و نه ملیت.

وی افزود: امروز داعش که با مسلمین عراق و سوریه درگیر هستند، از گروه و ملیت و مذهب خود بریده اند و نمی توانیم آنها را به ملیت و مذهبیت خاصی نسبت دهیم.

امام جمعه پاوه با بیان اینکه داعشی ها لا مذهب و بی ملیت هستند گفت: سه سال است که این فتنه شروع شده است و آثار این گرفتاری هم به ایران رسیده است.

وی گفت: حضور این دوستان در پاوه هم بدین دلیل است که اعلام کنند اهل سنت این منطقه با داعش جدا هستند، نه داعش از مردم این منطقه است و نه مردم این منطقه از داعش هستند.

قادری تصریح کرد: با وقوع این حادثه در تهران، مردم این منطقه بسیار ناراحت شدند و با حرکت تعدادی انگشت شمار، زحمات مردم انقلابی این منطقه بر باد نخواهد رفت.

وی گفت: فتنه عصر ما بر می گردد به تفرقه بین خود ما مسلمانان و تسلیم ما در مقابل ابرقدرت ها که این دو مسئله باعث تولد داعش و تکفیری ها شده است.

ماموستا قادری با اشاره با راه های مبارزه با تکفیر و داعش گفت: امر به معروف و نهی از منکر، وحدت کلمه و پر کردن خلا های پیش آمده اگر مورد توجه علما و مسئولین قرار بگیرد داعش در هیچ منطقه ای نخواهد بود.

حامل سلام مردم تهران به اهالی پاوه هستیم

در ادامه وحید یامین پور، مشاور آیت الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب در سخنانی اظهار کرد: از اینکه مردم عزیز شهرستان پاوه در اتفاق تهران، ناراحت شده اند ما هم غمگینیم و می گوییم هرگز چنین مباد، ملت کُرد و اهالی استان کردستان و کرمانشاه و برادران اهل سنت تاج سر ما هستند.

وی افزود: خیلی روشن است که همه مردم تهران و سایر استان های ایران، حساب هر بدکار را از ملت ایران جدا می کنند. باید جلوی فتنه بزرگتر را که ایجاد تکدر خاطر و کدورت بین برادران و هموطنان است، گرفت.

وی گفت: من حامل سلام گرم مردم تهران و پیام دوستی برای مردم عزیز این منطقه هستم که به بهترین وجه این جملات را جناب ماموستا قادری طی این چند روز اخیر اعلام کرده بودند.

وی ادامه داد: باید حضور شخصیتی همچون ماموستا قادری را به عنوان نعمتی الهی قدردان باشیم ایشان نه امام جمعه پاوه و نه مرجع دینی وفکری برای اهل تسنن، بلکه یک چهره ملی هستند و حضور ایشان گرما بخش، وحدت بخش و الهام بخش خواهد بود.

نقش پاوه در دفاع از انقلاب فراموش شدنی نیست

در ادامه حجه الاسلام ابراهیم رازینی مشاور دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب در سخنانی اظهار داشت: جایگاه منطقه اورامانات به خصوص شهر قهرمان پرور پاوه در نظام و انقلاب و جامعه ما ویژه است.

 وی افزود: شهر پاوه از یک پیشینه تاریخی طولانی و ارزشمند با بیش از ۳ هزار سال قدمت برخوردار است که با ظهور اسلام و آمدن مسلمانان به این منطقه بیش از پیش جایگاه والای خود را حفظ کرده است.

وی گفت: از اول پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون مردم این منطقه و به خصوص مردم شهر پاوه در پاسداری از انقلاب اسلامی نقشی تعیین کننده دارند که ما فراموش نمی کنیم. ضد انقلاب به تحریک استکبار جهانی قبل از جنگ تحمیلی وارد این منطقه شد تا از این منطقه با نظام اسلامی بجنگد ولی خوشبختانه مردم این شهرستان با کمک دلاورمردانی همچون دکتر چمران ایستادگی از خود نشان دادند.

حجة الاسلام ابراهیم رازینی با اشاره به سفر رهبر معظم انقلاب به شهرستان پاوه گفت: بیانات رهبر بزرگوار انقلاب در خصوص شخصیت امام جمعه محترم پاوه همان استواری و خط مستقیم ۳۰ سال گذشته امام را داشت و در طول این مدت هر موضع اساسی و انقلابی را که ماموستا قادری داشته اند، خصوصا موضع ایشان در حادثه اخیر، بسیار ارزشمند و قابل تقدیر و یادآور تعابیر رهبر انقلاب درباره ایشان است.

وی گفت: اهالی پاوه و علمای با بصیرت همراه انقلاب اسلامی و پیرو خط امام و رهبری هستند و اقدام چند نفر از هر کجای جهان که باشد، را نمی توان به کل مردم نسبت داد و منطقی نخواهد بود اگرعده ای اشتباه کرده باشند به کل مردم تعمیم داده شود.

وی در ادامه متن پیام دبیر کل مجمع تقریب مذاهب خطاب به مردم شهرستان پاوه را قرائت کرد.

بصیرت ماموستا قادری از برکات تقواست

در ادامه حجه الاسلام کمیل باقرزاده، از حوزه معاونت بین الملل دفتر مقام معظم رهبری نیز در سخنانی با اعلام قدردانی از مواضع عالم مجاهد و روشنگر و با بصیرت کشور جناب ماموستا قادری اظهار داشت: قرآن کریم می فرماید اگر تقوا داشته باشید یکی از آثار آن این است که دسیسه های دشمن را می توانید بشناسید و اگر می بینیم در این منطقه حساس کشورمان فردی به شجاعت و بصیرت و دشمن شناسی جناب ماموستا قادری است، آن نیست مگر به برکت تقوا.

وی افزود: امروز طرح و برنامه دشمن در این منطقه و برای کل جهان اسلام، خیلی واضح است. دشمن هم در قومیت و هم مذهب تلاش کرده است که تفرقه ایجاد کند، همان نکته ای که ماموستا قادری ۳۶ سال پیش در محضر بنیان گذار انقلاب اسلامی با بصیرت طرح دشمن با ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی را دیده اند و اعلام کرده اند.

حجه الاسلام باقرزاده گفت: اگر عده ای به اسم کرد و اهل تسنن و در نقطه ای از کشور جنایتی را مرتکب می شوند همه مردم ایران می دانند که این عده نه کرد هستند و نه مسلمان، بلکه به دنبال همان اختلاف و تفرقه و کدورت هستند.

وی وحدت را راه حل این مشکلات بیان کرد و گفت: امروز در این جلسه و در جمع شما، حضور پیدا کردیم که بگوییم مردم دست دشمن را دیده اند و این مسئله هیچ ربطی به مردم کردستان ندارد.

حجه الاسلام باقرزاده با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در باره دو خصوصیت مردم این شهرستان گفت: دینداری و بصیرت سد بزرگی در برابر نفوذ تندوری ها و افکار تکفیری ها است و اصولا جایی که این دو ستون جای دارد، جایی برای تندروی ها نخواهد ماند.

منبع: هزارماسوله

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.