در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
پنجشنبه 22 آذر 1397
4 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 13
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

سردار علیرضا افشار در همایش افسران جنگ نرم گفت: مساجد پایگاه های اصلی مقابله با جنگ نرم هستند.

جانشین معاونت امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، در همایش افسران جنگ نرم که به همت کانون تخصصی مهدی منتظر (عج) در محل دبیرخانه کانون های مساجد برگزار شد ، گفت: قدرت های استکباری به این نتیجه رسیده اند که ریشه قدرت ملت ما در اتکا به اسلام ناب محمدی است.

 سردار علیرضا افشار جانشین معاونت امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، در همایش افسران جنگ نرم و گفتمان انقلاب اسلامی، گفت: همان فرآیندی که برای پیروزی انقلاب طی کردیم را باید برای بقای آن طی کنیم.

وی افزود: یکی از ویژگی های عمده انقلاب پرهیز از گروه بندی، وحدت و یکپارچگی و همبستگی ملی بود که در آن دوران به خوبی مشاهده می شد.

سردار افشار، بیان کرد: ملت ایران با سرنگون کردن رژیم پهلوی، خط پایانی بر فتنه ای کشیدند که اگر ادامه پیدا می کرد که اکنون وضع بدتری از افغانستان و عراق داشتیم.

 وی با بیان اینکه مردم ایران زمان را درک کردند و به موقع به میدان آمدند، ابراز کرد: رهبری حضرت امام(ره)، هوشمندی، درایت، دور اندیشی، اخلاص، مردم داری و صفای ایشان و دشمن شناسی، جهت گیری های درست و تصمیم گیریهای به موقع عامل پیروزی انقلاب بود.

 جانشین معاونت امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، با بیان اینکه مقام معظم رهبری هم همان خط مشی را دنبال می کنند، تصریح کرد: اگر مردم در زمان پیروزی انقلاب از حضرت امام(ره) تبعیت نمی کردند و با اشاره ایشان پیش نمی رفتند انقلاب پیروز نمی شد.

وی گفت: امروز هم تبعیت از مقام معظم رهبری و ولایت باعث پیشرفت، بقا و رسیدن به قله های پیشرفت می شود.

سردار افشار، اظهار کرد: امروز رهنمود مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی که به معنای توجه به داخل و حمایت از تولید داخلی است اما سئوال اینجاست که ما همان مردم دوران انقلاب هستیم چرا این رهنمود را رعایت نمی کنیم

وی ابراز کرد: اگر واردات کالاهای خارجی محکوم شود کارخانه های ما رونق پیدا می کنند اما در وهله اول باید ببینیم در خانه ما چند کالای ایرانی و وطنی وجود دارد؟

جانشین معاونت امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، تصریح کرد: اگر مردم یکپارچه به فرمان رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی عمل کنند ما را به مسیری می برد که به پیروزی های جنگ نرم برسد

وی با اشاره تدابیر مقام معظم رهبری در عرصه های مختلف، گفت: امروز صحنه جنگ عوض شده است باید آرایش میدانی ما برای مقابله با دشمن متناسب با آن باشد

سردار افشار، با بیان اینکه مهمترین مسأله این است که جنگ نرم را احساس کنیم، اظهار کرد: مقام معظم رهبری فرمایشات فراوانی در خصوص اثبات جنگ نرم، چرایی آن، اهداف، راهبردها و چگونگی مقابله با آن دارند اما بیشترین حجم فرمایشات ایشان در مورد اثبات جنگ نرم است.

وی ابراز کرد: مردم در زندگی روزمره شاید به این مسئله توجه نکنند که در فضای مجازی عرصه های تبلیغی و سطح جامعه در این پازل جنگ نرم کجا قرار گرفته اند.

این مقام مسئول، اذعان کرد: در جنگ سخت آتش دشمن روی سر ماست و آن را کامل حس می کنند و باعث می شود مردم برای مقابله با آن بسیج شوند و هر چه دارند به میدان بیاورند.

وی تأکید کرد: مشکل جنگ نرم عدم احساس آن از سوی مسئولین و مردم ماست این جنگ جدی است ستادی در جبهه دشمن هست که ما را رصد می کند، بودجه و امکانات گذاشته و برای آرایش دادن در صحنه و علیه ما استفاده می کنند.

 جانشین معاونت امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، با تأکید بر هوشیاری ملت ایران در عرصه جنگ نرم، اضافه کرد: دشمنی استکبار برای دستیابی به منافع نامشروعش در منطقه همچنان با ما ادامه دارد و برای ضربه زدن به نظام حتی یک لحظه کوتاهی نمی کنند

  وی گفت: وحدت، یکپارچگی و بسیج ملی جهتش عوض شده و در صحنه ای دیگر آمده است که باید مقابله با دشمن را در صحنه جنگ نرم نشان دهد.

 سردار افشار، اظهار کرد: اولین هدف دشمن حوزه دین و دین باوری و در رأس آن ولایت فقیه است و در این راستا سعی می کند جوانان را لاقید و متفاوت نسبت به دین کرده و آموزه های دینی را در جامعه ما کمرنگ کنند.

 

وی در تشریح اهداف جنگ نرم، خاطرنشان کرد: ملت ایران اگر در برابر استکبار ایستاد به واسطه پایگاه دینی محکمی است که داشتند هدف این جریان تضعیف مبانی دینی است.

 این مقام مسئول، با اشاره به فعالیت موسسات تحقیقاتی متعدد شیعه شناسی در آمریکا و اسرائیل برای ضربه زدن به ایران، عنوان کرد: قدرت های استکباری به این  نتیجه رسیده اند که ریشه قدرت ملت ما در اتکا به اسلام ناب محمدی است.

 وی عرصه دوم از تهدید جنگ نرم دشمن را ترویج سبک زندگی غربی برشمرد و اظهار کرد: دشمن به دنبال تغییر شیوه زندگی ملت ماست که سبک زندگی ما را در چارچوب الگوی غربی هدایت کند.

سردار افشار، ابراز کرد: اگر ملت ما در سطح زندگی غربی شکل بگیرد اهداف و دیدگاه های غربی راحت تر راه می یابد و مردم تسلیم آن می شوند.

 وی با بیان اینکه دشمن می خواهد روش زندگی خود را بر ما حاکم کند، گفت: یکی از عرصه هایی که ما در جنگ نرم آسیب پذیر هستیم سبک زندگی است که اینترنت و فضای مجازی تأثیرات خود را در خانواده ها می گذارد

 جانشین معاونت امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، عرصه سوم جنگ نرم را دامن زدن به آسیب های اجتماعی دانست و افزود:  عرصه سوم دامن زدن به آسیب های اجتماعی است که روند افزایشی در برخی از شاخص ها مانند اعتیاد، طلاق و افزایش سن ازدواج نشان از این دارد که دشمن بدون برنامه ریزی و ابزار حکومتی نمی تواند به آن برسد.

 وی با بیان اینکه خانواده باید تحکیم و تعالی پیدا کند تا جامعه سالم بماند، خاطرنشان کرد: یکی از حوزه های جنگ نرم که تقویت می شود طلاق و آسیب های خانواده است.

 سردار افشار، ابراز کرد: دامن زدن به آسیب های اجتماعی در کشور هدف دشمن است که جهت گیری، اهداف و شکل عمل دشمن در این عرصه پنهان است.

 وی حوزه سیاسی را عرصه چهارم جنگ نرم اعلام کرد و گفت: دشمن در این عرصه به دنبال ایجاد تفرقه و اغتشاش و تعارض گروه های مختلف جامعه است.

 جانشین معاونت امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، با اشاره به بداخلاقی های سیاسی که گاهی در کشور مشاهده می شود، تصریح کرد: دولت های ما باید در ادامه هم اهداف کلان نظام را جامه عمل بپوشانند اما اینکه هر دولتی بر سرکار می آید دولتی قبلی را تضعیف می کند این یک ضعف سیاسی است

 

وی با بیان اینکه ضعف های داخلی شرایط را برای تحقق اهداف دشمن مهیا می کند، ابراز کرد: دشمن در حوزه سیاسی ایجاد شکاف بین قومیت ها و مذاهب را در جامعه دنبال می کند تا به نظام ضربه بزند.

 به گفته سردار افشار، عرصه آخر جنگ نرم دشمن بر فروپاشی اقتصادی که پاشنه آشیل نظام است، تمرکز دارد و با قاجاق کالاهای غیرضروری سعی در ضربه زدن به اقتصاد کشور دارد.

 وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران پرچم دار مردم سالاری دینی و الگویی  برای دیگر ملت های آزاده دنیاست دشمن می خواهد اقتصاد ما را از هم بپاشد و ما را زمین گیر کند

 این مقام مسئول، با تأکید بر ضرورت اصلاح نظام بانکی، اذعان کرد: دشمن نمی گذارد سیستم بانکی پشتوانه مالی برای ملت ما باشد به گونه ای که الان می بینیم سیستم بانکی و ربوی به مشکلی برای کشور تبدیل شده است.

 وی عنوان کرد: اینکه سیستم بانکی منافع کشور را دنبال نمی کند و در جهت دشمن است ریشه در خارج از کشور دارد.

 سردار پاسدار اقشار، در ادامه با معرفی ابزار دشمن در سه دسته مشترک، ابراز در اختیار ما و بالعکس در اختیار دشمن، ادامه داد: تعلیم و تربیت یکی از عرصه های مشترک ما و دشمن است.

 

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.