در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
پنجشنبه 22 آذر 1397
4 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 13
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

دوره ی آموزشی،تشکیلاتی و معرفتی طلایه داران فردا  با حضور 300 نفر از نخبگان دانش آموزی عضو انجمن  های اسلامی برگزار شد.

به گزارش کربلائیان به نقل از روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان کرمانشاه، دوره ی آموزشی،تشکیلاتی و معرفتی طلایه داران فردا  با حضور 300 نفر از نخبگان دانش آموزی عضو انجمن  های اسلامی مدارس پسرانه متوسطه دوم استان به مدت 3 روز در اردوگاه امام حسن مجتبی (ع) شهرستان صحنه استان کرمانشاعه برگزار شد.

در این دوره  دانش آموزان شهرستان های کرمانشاه ، اسلام آباد غرب ،سرپل ذهاب ،کنگاور، هرسین، صحنه ، سنقر و کلیایی، پاوه، روانسر و جوانرود حضور داشتند.

این دانش آموزان در طرح انسجام و عضویابی هدفمند این مجموعه در مهرماه و آبان ماه سال جاری به عنوان مسئولین و اعضای هیئت مرکزی مدارس انتخاب و فعالیت خود را آغاز نموده اند.

علی صفدری مسئول اتحادیه استان  در برنامه افتتاحیه این دوره که  با حضور دبیرکل اتحادیه کشور ، مشاور عالی استاندار، مسئولان استانی ، روساء و معاونین پرورشی نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان  و دانش آموزان حاضر، ضمن عرض خیر مقدم به تشریح اهمیت و چگونگی اجرای این دوره پرداختند.

وی  هدف از اجرای این دوره را  ارتقاء سطح معرفت و بصیرت دانش آموزان برای حضور فعال و اثر گذار در فعالیت های فردی و اجتماعی عنوان کرد  و تقویت روحیه  مسئولیت پذیری در دوران دانش آموزی، وظیفه دانش آموزان به عنوان افسران جنگ نرم،  چگونگی کار تشکیلاتی و اهمیت آن،  دشمن شناسی و امریکا شناسی ، تلاش و جدیت فعالیتهای    دانش آموزی ، فرهنگ ایثار و شهادت،  آشنایی با مبانی انقلاب ،ولایت فقیه و اهمیت آن ، گفتمان سازی و ارتقاء سطح معرفتی و تشکیلاتی و ایجاد بصیرت در بین دانش آموزان عضو  را از اهداف این دوره خواند.

در این دوره 4 کارگروه  با حضور اساتید مجرب حوزه و دانشگاه با موضوعات مطرح شده برگزار شد و همچنین سه تن از مبلغین روحانی در حوزه دانش آموزی جهت ارتباط دوستانه با دانش آموزان و رفع شبهات وی بصورت دائم در  جمع  دانش آموزان حضور داشتند.

همچنین  علامتی دبیرکل اتحادیه در کارگاه گفتمان سازی، جناب آقای همتی مشاور عالی استاندار در کارگروه فرهنگ ایثار و شهادت و احترام به والدین، عرب اسدی در کارگروه فعالیتهای تشکیلاتی و ارکان آن و  لطفعلی زاده ،دستیار دبیرکل اتحادیه کشور، در خصوص فعالیت انجمن اسلامی مدارس به ایراد  سخنرانی پرداختند.

 

آخرین ویرایش در سه شنبه, 30 آذر 1395 ساعت 08:52

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.