در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
سه شنبه 27 آذر 1397
9 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 18
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

حامد دارابی با تاکید بر سفر زائران با کاروان های مجاز به اماکن زیارتی اظهار داشت:طبق مصوبه هیئت دولت و وزیران در سال ۸۴ تنها مرجع رسمی مسافرت‌های برون مرزی زیارتی اعم از کشورهای عراق ، سوریه و عربستان، صرفا حج و زیارت است و هیچ دستگاه دیگری در بحث سفرهای زیارتی این سه کشور حق ورود ندارد.

وی با اشاره به اینکه سفرها طبق برنامه ریزی مدون انجام می شود، افزود: متاسفانه شاهد هستیم در سالهای اخیر برخی به صورت غیررسمی و بدون اینکه تحت پوشش جمهوری اسلامی ایران باشند و با سوءاستفاده از احساسات مردم  اقدام به جمع آوری زائر می کنند.

مدیر کل حج و زیارت استان کرمانشاه تصریح کرد: این کاروان ها به صورت آزاد از کنسولگری ها ویزا می گیرند و چون غیرمجاز وارد می شوند در طول سفر هیچ گونه تعهدی برای آنها نیست.

دارابی با اشاره به اینکه کاروان های حج و زیارت در قالب پوشش امنیتی قرارداد منعقد شده می روند، افزود: در سالهای اخیر هرگونه حادثه تروریستی که منجر به شهات یا مجروحیت زائرین شده صرفا مربوط به کاروان های غیرمجاز بوده است.

وی گفت: مکاتباتی برای برخورد با کاروان های غیرمجاز با دستگاه قضایی صورت گرفته است و در این راستا برخی از کاروان های غیرمجاز که علنی اقدام می کردند پلمپ شدند.

مدیر کل حج و زیارت استان کرمانشاه با اشاره به اینکه مردم برای تفاوت جزیی در پرداخت هزینه سلامت خود را زیر سوال نبرند، بیان کرد: سازمان حج و زیارت  هر روز یک کاروان اعزامی به عتبات عالیات دارد که البته در ایامی نظیر عاشورا، تاسوعا، عرفه و عید نوروز تعداد این کاروان ها افزایش و به سه کاروان می رسد.

دارابی گفت: زائران برای سفر خود می توانند سه بسته را شامل بسته ارزان قیمت حدود ۸۵۰ هزار تومان، متوسط یک میلیون و بسته با کیفیت به مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را انتخاب کنند که با توجه به وسع مالی زائران صورت می گیرد.

این مقام مسئول از فعالیت ۱۸ دفتر زیارتی مجاز و فعال در استان خبر داد و بیان کرد: حداقل روزانه یک کاروان به عتبات عالیات اعزام می شود و طول سفر نیز هفت و یا هشت شب شامل سه شب اقامت در نجف، سه شب در کربلا و یک شب اقامت در کاظمین و شب نخست نیز اقامت در مهمان سرای مهران است.

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.