در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
چهارشنبه 21 آذر 1397
3 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 12
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

به گزارش کربلاییان، همزمان با اعياد شعبانيه وميلاد حضرت علي اكبر روز جوان ؛ اعضاي مجموعه بين المللي 313 يار موعود در مسجد المهدي با عالم جليل القدر كرمانشاهي ديدار داشتند .

آيت الله سيد مجتبي معصومي لاري گفت: اگر اعمالمان صحيح باشد دعاي حضرت حجت بن الحسن شامل حال ما ميشود.

وي گفت : اطاعت از حضرت صاحب الامر اطاعت از خداوند متعال است همه انبياء و اولياء يك هدف مشترك داشتند و آنهم اطاعت از دستورات باريتعالي بوده است .

حضرت ختم المرسلين پس از اطاعت از دستورات حق تعالي محبت اهل بيتش را در ميان امت قرار داده چنانچه در قرآن از زبان حضرت رسول الله فرموده است من در قبال رسالتم از شما هيچگونه مزد و پاداشي نميخواهم بجز محبت خاندان عصمت و طهارتم .
 و از همان زمان حضرت محمد (ص) مزده آمدن آخرين فرزندش را داده است كه جهان را پراز عدل وداد ميكند.
 استاد حوزه علميه در ادامه سخنانش افزود : رسول خدا فرموده است آخرين فرزند من  امام دوازدهم بعد از من خواهد بود كه همنام من است . براي او غيبتي طولاني خواهد بود . در اين زمان مردم امتم امتحان ميشوند و غربال خواهند شد تا خالصين در دين باقي بمانند. 
معصومي لاري اظهار داشت : از 1400سال پيش پيامبر اسلام و همه ائمه بعد از پيامبر بشارت آمدن حضرت صاحب الامر را داده اند و مشخصات وي را براي مردم بازگو كرده اند بهمين دليل دشمنان با شنيدن اين سخنان هميشه منتظر ديدن ايشان  بودند تا او را به شهادت برسانند. اما به امر خداوند متعال او از ديده ها غايب است .
وي در مورد ظهور منجي موعود گفت:  هنگامي كه به امر خداوند غيبتش پايان يابد به ديوار كعبه تكيه ميزند و اولين كلامش اين است"' انا بقية الله ان كنتم مومنين ؛ انا بقية الله و انا حجت الله "' و در اين هنگام 313 نفر از شيعيان خالص گرد او قرار ميگيرند .
همچنين معصومي لاري خطاب به جوانان و اعضاي كانون مهدويت گفت : در روايات متعددي آمده است كه همه ياران حضرت و آن 313 يار موعود كه در كنار خانه كعبه با حضرت حجت الله (عج) با او بيعت ميكنند از جوانان هستند.
در تفسير اين روايت بيان شده است كه عربستان و سرزمين مكه قبل از ظهور قائم آل محمد در دست شيعيان قرار ميگيرد . و از وجود وهابيت خبيث پاك ميگردد.
اين استاد حوزه علميه اضافه كرد كه: قيام حضرت مهدي ٨ ماه در سراسر جهان طول ميكشد و همه دشمنان و كفار را از بين ميبرد و دنيا براي پذيرش هدايت الهي آماده ميشود و امنيت كامل در عرصه گيتي  بوجود خواهد آمدو همه دنيا آرامش ميابد .
وي اظهار داشت: پايگاه حكومت حضرت صاحب الزمان مسجد كوفه خواهد بود.
آيت الله معصومي لاري در پايان گفت: شما جوانان سعي كنيد رفتارتان طوري باشد كه دعاي امام دوازدهم شامل حال شما شود. و براي اين كار نيازي نيست به چله نشيني و دعاهاي بسيار سخت همينكه از دستورات خداوند اطاعت كنيد و حلال و حرام را در جاي خودش رعايت كنيد مشمول دعاي خير اهل بيت و در اين زمان حضرت مهدي(عج) خواهيد شد و قطعا دعاي ايشان در پيشگاه خداوند مستجاب است.
لازم به ذكر است در ابتداي اين ديدار رضا فرخشاهي،مدير مجموعه همايش هاي 313يارموعود و كانون مهدي منتظر به گزارشي در مورد كانون مهدويت پرداخت و فعاليت هاي اعضاي اين ديدار را براي آيت الله سيد صادق معضومي لاري شرح داد و گفت اين كانون در بين 1400 طرح فرهنگي  دبيرخانه مساجد در سراسر كشور در سال 1390 رتبه نخست را كسب كرده است .
وي اظهار داشت: اين تنها به دليل اخلاص بالاي اعضاي مجموعه 313 يارموعود مي باشد كه همگي به عشق امام زمان اينجا در كنار هم به فعاليت مي پردازند .

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.