در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
جمعه 27 مهر 1397
8 صفر 1440 / 2018 October 19
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

به گزارش کربلاییان، آیت‌الله مصطفی علما امروز یکشنبه در جلسه هماهنگی و برگزاری همایش ملی غدیر پژوهی  و همایش ملی نجات بخشی و آینده جهان که در محل دفتر نماینده ولی فقیه استان کرمانشاه برگزار شد، ضمن تسلیت ایام فاطمیه و تبریک عید انقلاب ابراز داشت: اسلام از سرمایه های عظیمی همچون قرآن و عترت برخوردار است و همین امر سبب شده که دنیا در مقابل انقلاب خاضع باشند.

وی نظام انقلاب را از اقتدار و استحکام بالایی برخوردار دانست و افزود: زمان مشروطیت، قانون اساسی تلفیقی از قانون بلژیک، فرانسه و انگلستان بود اما امروز قانون اساسی متشکل از حضور مجتهدین و اسلام شناسانی همچون امام(ره)، شهید بهشتی و ... است.

آیت الله علما با بیان اینکه انقلاب از یک محتوای فوق العاده ای برخوردار است، خاطر نشان کرد: در محتوای انقلاب و اسلام هیچ حرفی که منشاء غیر الهی داشته باشد، نداریم و شبهاتی که این روزها وجود دارد تازه نیست بلکه تکراری و کهنه هستند فقط به آن در فضای مجازی رنگ و لعاب جدید زده اند.

وی با اشاره به برگزاری همایش غدیر پژوهی، ابراز داشت: غدیر تمام اسلام است و در این خصوص در کتب روایی اهل سنت بیش از ۱۰۰ مسیر روایی آمده است و هیچ تردیدی در آن نیست.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه تصریح کرد: امروز دشمنان اسلام بر روی مسائل دینی ما به خصوص غدیر حساب باز کرده اند و اسرائیل بارها اذعان داشته تا مسلمانان مهدویت و عاشورا را دارند نمی توان در آن رخنه کرد.

وی با بیان اینکه امروز مسئله اربعین و عشق مردم در برپایی آن تحیر جهانیان را برانگیخته است، گفت: ما از نظر سرمایه غنای مطلق داریم چرا که مرتبط با کلام الله هستیم و چنین ثروتی در هیچ کجای دنیا یافت نمی شود.

آیت الله علما افزود: امام(ره) برای دست یافتن به انقلاب سرمایه انسانی زیادی نداشت بلکه با تکیه به مکتب الهی و ائمه اطهار(ع) توانست موفقیت را کسب کند.

وی تبلیغ و ترویج و اهمیت به محتوای اسلام را مهم عنوان کرد و بیان داشت: استان کرمانشاه به شدت احتیاج به کار فرهنگی دارد و باید در این راه همه سعی و تلاش خود را به کار بگیریم.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: ما جوانان با وجناتی داریم باید آستین همت را بالا بزنیم و کار کنیم اسباب و ابزار فرهم است چرا که ما قرآن و عترت را داریم که هیچ جای دنیا مشابه آنرا ندارند.

آخرین ویرایش در یکشنبه, 15 بهمن 1396 ساعت 13:08

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.