در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
سه شنبه 29 آبان 1397
11 ربیع‌الاول 1440 / 2018 November 20
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

به گزارش کربلاییان، در نهمین دوره همایش آغاز ولایت پذیری امام زمان(عج)  که درمسجد آیت الله میبدی برگزارشد استادحوزه علمیه و معاون فرهنگی دانشگاه درمورد ویژگی های امام عصر(عج) سخن گفت

 حجت الاسلام احمد زارعی اظهار داشت: هر کدام از ائمه در زمان حیاتشان به نوعی باظلم و ستم و طاغوت زمانه مبارزه داشتند.
این مسوول تاکید کرد: حضرت علی (ع) که اولین پیشوای مسلمین است در زمانی که خانه نشین بودند طور دیگری با طاغوت زمان برخورد میکردند و زمانی هم که حکومت دست ایشان بود بازهم طور دیگری برخورد داشتند، همچنین امام حسین ۶ماه آخر حکومتشان حادثه عظیم عاشورا را رقم زدند.

وی تصریح کرد: از آنجا که حضرت سیدالساجدین بعداز واقعه کربلا، دستگاه خلافت اجازه نمیداد وقایع عاشورا و ظلم وجنایت یزید را بازگو کند به همین خاطر در ظاهر هیچ عملی خلاف حکومت انجام نمیداد، اما هرگاه آب و غذا میدید هرگاه دختر بچه ۳ساله میدید هرزمان به نوزاد نگاه میکرد شروع به گریه میکرد و با این عمل ظلم یزید را بازگو میکرد و مبلغ راه امامت میشد.

این مبلغ دینی با بیان اینکه در واقع هر امامی به شکلی وظایف خویش، را انجام میداد، افزود: یکی از کسانی که راه را برای غیبت امام عصر(عج) فراهم کرد امام حسن عسگری(ع) بود.

این مسوول ادامه داد: امام حسن عسگری(ع) در زمان حیات خود افرادی را به عنوان نماینده خود به شهرهای گوناگون می فرستادند که در آن شهرها افرادی وکیل بین امام و مردم بوده و نامه پیشوای یازدهم را به آنان می دادند و از طریق آن ها با مردم ارتباط داشت.

این استاد مسائل دینی خاطرنشان کرد: ائمه(ع) که حجت خدا خوانده می شوند همانند بقیه مردم دارای زندگی عادی هستند و کار و فعالیت عادی داشتند اما از،گناه پرهیز می کردند.

این مبلغ دینی عنوان کرد: برای اینکه بتوانی چشمت به وجود مقدس،امام عصر(عج) نائل بشود نیازی به چله نشینی نیست، تنها اگر از حرام پرهیز کرده و یقین کنیم که وجود امام زمان در طول شبانه روز ناظر به اعمال ما است و به کارهایمان در زندگی هدف مهدوی دهیم و حضور اورا ناظر برهمه اعمالمان ببینیم، کفایت دارد.

حجت الاسلام احمد زارعی در ادامه سخنانش گفت: همه کسانی که به خدمت امام عصر(عح) رسیدند کسانی بودن که در کنار زندگی روزانه خویش به کار و فعالیت اجتماعی و عبادت هم می پرداختند اما در چارچوب شرعی.

وی یادآور شد: در حدیثی از حجت بن الحسن (عج) فرموده اند که شیعیان به وسیله کارهایی که انجام میدهند و باعث رنجش ما میشوند، نمیتوانند به محضر ما برسند.

این استاد حوزه علمیه افزود: تنها سخن گفتن یا دیدار امام مهدی(عج) مشکلات را حل نمی کند بلکه باید زندگیمان را براساس دستور امام زمان تنظیم شود، شخص منتظر وجود امام عصر(عج) زندگیش، همانند اهل بیت برپایه تعادل است.

گفتنی است: در این همایش نماز امام زمان(عج) توسط جمع حاضر اقامه شد، همچنین خادمان مراسم مذکور به حضار بسته های تبرکی از مسجد مقدس جمکران اهداء کردند.

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.