در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
دوشنبه 23 مهر 1397
4 صفر 1440 / 2018 October 15
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

به گزارش کربلاییان، حجت‌الاسلام محمد رضا نصوری در چهارمین همایش کشوری ۳۱۳ یارموعود که در تالار وحدت شهر کرمانشاه برگزار شد، گفت: در رابطه با آسیب‌های مهدویت انسان‌ها به سه دسته تقسیم می‌شوند.

وی افزود: دسته اول برخی هستند که نسبت به امام عصرشان معرفت دارند اما با امام مقابله می‌کنند و انتظارات امام عصر(عج) را انجام نمی‌دهند و در مسیر اطاعت از ولی خدا نیستند. همانند شمر که امام زمانش را می شناخت اما در مقابلش ایستاد و او را به شهادت رساند.

حجت‌الاسلام نصوری اظهار کرد: دسته دوم عده‌ای هستند که امام زمانشان را می‌شناسند اما با امامشان معامله می‌کنند مثلاً در مواقع مشکلات و سختی‌ها او را صدا می‌زنند و نذر می‌کنند که حاجت روا شوند.

این استاد حوزه علمیه قم در ادامه بیان داشت: دسته سوم امام را می‌شناسند با امام رابطه عاشقانه دارند و همه وجودشان عشق به امام‌عصر(عج) است و سراسر وجودشان محبت و شوق امام زمان است همانند شهدا

سپس ادامه داد: سعی کنیم نه تنها در یک بُعد بلکه در همه مراحل زندگی دیدگاهمان رضایت ولی عصر(عج) باشد.

پژوهشگر کانون تخصصی مهدویت گفت: برخی بدعت‌ها براساس خرافات و باورهای غلط است که موجب  آسیب‌ می شود. این آسیب ها به دو دسته آسیب درون‌دینی و برون‌دینی تبدیل می‌شود.

حجت‌الاسلام نصوری تصریح کرد: در نگاه درون‌دینی دیدگاهمان را نسبت به ظهور امام زمان(عج) معطوف به علائم و نشانه‌ها کردیم در حالیکه تطبیق دادن علائم اصلاً درست نیست.

استاد حوزه علمیه قم درادامه افزود: تطبیق دادن علائم ظهور حتمی و غیرحتمی به برخی حوادث وجریانات ناصحیح است مثلاً با ظهور داعش عده‌ای گفتند همان سفیانی است در حالیکه سفیانی یک شخص خاصی از فرزندان ابوسفیان است و بین قیام او تا ظهور حجت بن‌الحسن(ع) ۱۵ ماه طول می‌کشد.

وی با بیان اینکه تطبیق دادن علائم و نشانه‌های ظهور انحراف است، گفت: از دیگر آسیب‌های جدی مهدویت ترویج فرهنگ مهدویت و ملاقات‌گرایی با امام زمان(عج) است که برخی به دروغ می‌گویند از خود حضرت صاحب الامر مستقیماً به ما دستور داده است وادعای ملاقات دروغین با امام عصر را دارند و خود را منتسب به امام دوازدهم می دانند.

حجت‌الاسلام نصوری اظهار کرد: وظیفه اصلی شیعیان تزکیه نفس و آمادگی فضای جامعه است نه دیدار امام مهدی(ع)، ترویج ملاقات‌گرایی در بین مردم جامعه یأس و ناامیدی ایجاد می‌کند و باعث می‌شود مردم از مسیر اصلی هدف خود که همان آماده‌سازی جامعه است باز بمانند.

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: در بحث آسیب‌شناسی برونی صهیونیست‌ها به شدت در موضوع منجی آخرالزمان کار فرهنگی می‌کنند و در بین مسیحیان و یهودیان مانع اصلی ظهور منجی را شیعیان می‌دانند.

وی با تاکید بر اینکه صهیونیست ها ۵عامل را به شدت رواج می دهند، گفت: اولین عامل این است که میگ ویند باید بیت المقدس کاملاً در اختیار یهودیان قرار بگیرد.

نصوری افزود: دومین و سومین عامل این است که معتقدند مسجدالاقصی وقبة السخره خراب شود و به جای آن معبد سلیمان ساخته شود. چهارمین عامل نیز اینکه گوساله سرخ موی که برایشان مقدس است آماده کنند و همراه داشته باشند.

وی پنجمین عامل را جنگ بزرگی دانست که در مشرق زمین - که از عراق و سوریه و ایران شروع می شود-  اتفاق بیفتد و باید این پنج عامل حتماً صورت بگیرد تا منجی موعود ظهور کند.

 حجت الاسلام نصوری گفت:  آنان معتقدند که باید امید به ظهور را در بین مسلمانان باید کمرنگ کنند و با قدیمی جلوه دادن کتاب قرآن این کتاب آسمانی ارزشمند را از بین مسلمانان بردارند تا بتوانند راحت تر به مقصودشان که همان سلطه بر جهان است برسند.

لازم به ذکر است؛ با توجه به ایام عزاداری سید و سالار شهیدان پایان بخش این مراسم نیز با نوای گرم مداحی محمد مهدی دستمزد بود که فضای تالار وحدت از عطر معنویت به امام حسین(ع)  و اهل بیتش آکنده شد.

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.