در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
يكشنبه 29 مهر 1397
10 صفر 1440 / 2018 October 21
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

در سالروز میلاد یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج) بههمت مجموعه ۳۱۳ یار موعود جشن نیمه شعبان در تالار انتظار کرمانشاه برگزار شد.
حجت الاسلام سیداحمد موسوی روز جمعه در مراسم جشن نیمه شعبان که در تالار انتظار کرمانشاه برگزار شد، افزود: مردم نسبت به پذیرش تکلیف ولایت پذیری سه دسته هستند، عده ای ولایت پذیرند و نمی خواهند اهل عمل به تکلیف باشند عده دیگر ولایت پذیرند و تا حدی جلو می آیند وعده ای دیگر ولایت پذیرند و تا لحظه آخر ثابت قدم می مانند.
وی یادآوری کرد: مردم زمان حضرت مهدی (عج) قابل مقایسه با هیچ دورهای نیستند و امامت حضرت را قبول دارند، همچنین از منتظران واقعی به شمار میروند و به مسائل دینی و حقالناس نیز آشنایی کامل دارند.
حجت الاسلام موسوی با تأکید بر عمل به منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر انقلابی بودن اظهار داشت: اگر انقلابی بودن و ولایتمداری خود را به اثبات برسانیم زمینه ظهور حضرت مهدی (عج) سریعتر خواهد بود.
این استاد حوزه در ادامه با بیان فواید و خواص دعای عهد ویژه حضرت مهدی (ع) بیان کرد: در این دعای مبارک به تعهد منتظران واقعی به حضرت صاحب الزمان اشاره دارد و برخی ویژگی های شخصیت عظیم الشأن منجی عالم بشریت را برمی شمارد.
وی یادآوری کرد: مردم دورهٔ آخر زمان بهترین مردمان هستند زیرا که شرایط ظهور را رقم می زنند و پشتیبان واقعی امام عصر خود هستند.

مدیر کانون تخصصی مهدی منتظر(عج) در کرمانشاه نیز اظهار کرد: اهداف مهم اجرای برنامههای معنوی مهدویت در حقیقت ارتباط و آشنایی با شخصیت منجی عالم بشریت برای تقویت معرفت شناسی و تعجیل در فرج حضرت مهدی موعود (عج) است و لازم است تا جوانان با شخصیت امام عصر آشنا شوند.
رضا فرخ شاهی افزود: فعالیتهای مجموعه 313 یار موعود (عج) به عنوان طرح کشوری و بینالمللی شناخته شده که تاکنون خدمات ارزشمندی را در راستای معرفت شناسی و مباحث معنوی مهدویت در جامعه ارائه داده و دارای ظرفیتهای فراوانی است.
وی با اشاره به برنامههای فرهنگی دورههای تخصصی کانون 313 یار موعود در استان کرمانشاه مبنی بر مهدویت، شناخت اعلایم و شرایط ظهر منجی عالم بشریت، فواید انتظار، معرفت شناسی مهدویت، ویژگی منتظران واقعی و آشنایی با مباحث معنوی مهدویت اشاره کرد.
مدیرکانون تخصصی مهدی منتظر(عج) تصریح کرد: ویژه برنامه استقبال از پرچم حرم مطهر حضرت علی بن موسیالرضا (ع) به صورت 10 روزه و با حضور خادمان آستان قدس رضوی هر ساله با همت این دستگاه اجرایی در استان کرمانشاه انجام میشود و مورد استقبال فراوانی قرار میگیرد.
فرخ شاهی بیان کرد: سال قبل در 170 نقاط گوناگون در منطقه، پرچم حرم مطهر امام رضا (ع) برای زیارت دلدادگان و شیفتگان امام رئوف (ع) آورده شده که ضمن ایجاد اتحاد بین مذاهب شیعه و سنی مورد استقبال فراوانی قرار گرفت و آنان که در این مراسم معنوی کانون مهدویت را همراهی میکنند در ثواب آن هم به عنوان ذخیره دنیا و آخرت سهیم هستند.

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.