در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
يكشنبه 29 مهر 1397
10 صفر 1440 / 2018 October 21
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

همزمان با مراسم جشن سالروز امامت امام عصر(عج)، قُلک هایی که به منظور جمع ‌آوری کمک برای برگزاری مراسمات فرهنگی مرتبط با مهدویت جمع ‌آوری شده بود توسط امام جمعه موقت کرمانشاه شکسته شد.

همزمان با نهم ربیع الاول سالروز امامت امام عصر(عج)، مراسم جشنی به این مناسبت توسط مجموعه 313 یار موعود کرمانشاه در محل تالار انتظار این شهر برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام احد عبداللهی استاد حوزه علمیه قم وعضو مرکز تخصصی مهدویت قم به بیان مباحثی در خصوص اهداف و برنامه های حکومت جهانی امام عصر(عج) پرداخت.

رضا فرخشاهی دبیر همایش کشوری 313 یارموعود دراستان کرمانشاه اظهار داشت: تاکنون 10 دوره همایش های ملی مهدویت در کرمانشاه با حضور اساتید برجسته علمی و دینی و با هدف پرداختن به موضوعات مختلف مهدویت برگزار شده است.

وی ابراز کرد: در طول برگزاری این دوره ها نیز4200 نفر در استان کرمانشاه آموزش های مختلف در باب مهدویت را فراگرفتند.

مدیحه سرایی مداحان اهل بیت، برپایی غرفه کودکان مهدوی تقدیر از فعالان فرهنگی مهدوی استان، برگزاری مسابقات فرهنگی، شعرخوانی و برپایی نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی از جمله برنامه های جانبی این مراسم در کرمانشاه بود.

گفتنی است در این مراسم  قلک هایی که یک سال است به نیت کارفرهنگی وافزایش معرفت نسبت به امام عصر(عج) در خانه ها و هیئت های مذهبی پُرشده بود به صورت نمادین با دعا برای امام زمان توسط عالم ربانی حجت الاسلام عبدالخالق عبداللهی امام جمعه موقت کرمانشاه شکسته شد.

تعدادی از این قلک ها در راستای برگزاری جشن بزرگ نیمه شعبان و سایر برنامه های فرهنگ دربین مردم توزیع شده بود.

غربی ها از موعود آخرالزمان هراس دارند

حجت‌الاسلام احد عبداللهی استاد حوزه علمیه و عضو کانون تخصصی مهدویت قم در مراسم جشن 1178 امین سالگرد حکومت امام عصر(عج) که در محل تالار انتظار شهر کرمانشاه برگزار شد،گفت:  موضوع وجود منجی تنها مختص دین اسلام نیست، بلکه همه ادیان به بحث منجی و موعود پرداخته اند.

وی ادامه داد: هم در ادیان توحیدی و هم در ادیان  ساختگی میتوان به موضوع منجی آخرالزمان پرداخت

کرد. واین نشاندهنده آن است که این ادیان همگی منتظر موعود آخرالزمان هستند وبه آن اعتقاد دارند

به گفته عضو کانون تخصصی مهدودیت قم، یهودیان به "ماشیا"  به عنوان منجی و نجات دهنده اعتقاد دارند مسیحیان میگویند درآخرالزمان " مسیح " ظهور میکند بوداییان منتظر " بودای پنجم" هستند وهمینطور هر کدام از ادیان دیگر به نوعی به منجی آخر الزمان ایمان واعتقاد دارند

در دین اسلام به طور کامل به بحث منجی پرداخته شده است.

حجت الاسلام عبداللهی اضافه کرد: در یک بحث اجمالی همه مذاهب اسلامی موضوع مهدویت را پذیرفته و مسلمانان هیچ گونه اختلافی در موضوع مهدویت ندارند و از قرن های گذشته کتاب های مستقلی در باب ظهور امام عصر(عج) به نگارش درآمده است.

این استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه دشمنان اسلام از گذشته های دیرین  بحث مهدویت را نشانه گرفته اند گفت: غربی ها ازموعود آخرالزمان هراس دارند

وازروی همین ترسشان بعضی باورهای غلط را دربین مردم رواج داده اند تا مردم از منجی بشریت بترسند

وی خاطرنشان کرد: دشمنان موضوع ظهور امام عصر(عج) را بد جلوه داده اند و از طرفی غربی ها با ساخت فیلم هایی با موضوع مهدویت و سوء استفاده های بسیار تلاش داشته که مردم را از اعتقاد وانتظار مهدویت دور کنند.

 

عضو کانون تخصصی مهدویت قم بیان کرد : که خداوند به واسطه فیض وجود امام عصر(عج) است که برکات خودش را بر زمین نازل میکند و وجود این نعمت شامل همه انسانهای روی زمین میشود نه فقط مسلمانها بلکه همه کسانی که دارای ادیان دیگری هستند

حجت الاسلام احد عبداللهی یادآور شد: سیره ولی عصر(عج) سیره امام حسین(علیه السلام) پیامبر(صلوات الله علیه) وامام صادق(علیه السلام) است و امام عصر(عج) با ظهور خود حکومت و دولت اخلاقی را تشکیل می دهند که هدف پیامبر و ائمه اطهار(علیهم السلام) و قیام خونین سیدالشهدا(علیه السلام) بوده است.

به گفته این استاد حوزه علمیه قم، هدف نهایی ظهور امام زمان(عج) وبرپایی حکومتش رسیدن هرچه بیشترمردم به قرب الهی است.

حجت الاسلام عبداللهی گفت: پیامبر اسلام ازحیث ابلاغی دین اسلام را در واقعه غدیرخم کامل کرد، اما این امردر جامعه محقق نشد وپس از ایشان دین اسلام به چند فرقه تقسیم شد ولی در زمان برپایی حکومت امام مهدی(عج) دین اسلام کامل می شود .

به گفته عضو کانون تخصصی مهدودیت قم، جامعه مهدوی بهترین الگو برای منتظران است و باید با اعمال و رفتارمان علاوه بر ترویج مسائل اخلاقی در جامعه از یاران صاحب عصر والزمان (عج) باشیم.

آخرین ویرایش در شنبه, 20 آذر 1395 ساعت 09:35

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.