در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
سه شنبه 27 آذر 1397
9 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 18
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی آقا تهرانی  استاد حوزه علمیه ظهر امروز در جمع نمازگزاران مسجد حاج شهبازخان کرمانشاه ابراز داشت: در ماه مبارک رمضان باید به خودسازی پرداخت و اعضا و جوارح خود را در معرض گناهان قرار نداد و دل ها همگی در اختیار خدا قرار داد و از کینه ها خالی کرد.

 استاد حوزه علمیه تصریح کرد: برای خودسازی در وهله اول باید برای بهبود برخی ویژگی ها در وجود خود تلاش کرد به صورتی که برخی ویژگی های انسان به مقام تبدیل شود و باید در این راه ثابت قدم بود.

 آقاتهرانی: عده ای از افراد در انجام اعمال خویش ثابت قدم هستند، در خودسازی اگر کسی می خواهد مسلمان حقیقی باشد باید به انسانی کامل تبدیل شود و در این راه ثابت قدم باشد.

 وی در ادامه اظهار داشت: انسان ها در طول زمان به تدریج به مقام قرب و رضای الهی دست می یابند، انسان باید در اذکار و ادعیه خویش همواره از خداوند متعال طلب صبر و استقامت در دنیا و آخرت را داشته باشد.

 حجت الاسلام والمسلمین آقاتهرانی یادآور شد: انسانی که در مسیر درست گام بر می دارد باید در این راه ایستادگی کرده و ثبات قدم داشته باشد زیرا در این شرایط به نتایج مطلوب و مثبت دست می یابد.

 استاد حوزه علمیه تأکید کرد: در مراحل خودسازی انسان باید عیوب گذشته خود را مرور کرده و نسبت به اصلاح آن ها اقدام کند، بهترین فرد برای یادآوری عیوب انسان دوست خوب است و تذکر عیوب از سوی چنین دوستی به منزله هدیه ای از جانب اوست، البته تذکر عیوب نیز باید ویژگی هایی داشته باشد و نباید عیوب را بزرگتر و یا کوچکتر جلوه داد.

 آقاتهرانی با اشاره به سخنی از امام خمینی (ره) افزود: ایشان به فرزند خویش فرمودند عیوب خود را از طریق دشمنانت بیاب زیرا دشمنان عیوب را زیر ذره بین می گذارند و این موجب می شود انسان عیوب خود را برطرف کند.

 وی عنوان داشت: یکی از اصول دیگری که انسان باید مدنظر قرار دهد صدق و راستی است، تمرین راستگویی از زبان آغاز شده و اعضا و جوارح نیز به راستگویی عادت می کنند و به تدریج انسان صدیق خواهد شد.

 حجت الاسلام والمسلمین آقا تهرانی در پایان گفت: نشانه صدق در اعمال انسان ها مشاهده می شود، انسان دروغگو رفته رفته ایمان خود را از دست می دهد، تخلف در وعده و قرار، رساندن اخبار کذب و وعده های دروغین برخی مسؤولان از مصادیق دروغ گویی است.

 

آخرین ویرایش در یکشنبه, 23 خرداد 1395 ساعت 14:22

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.