در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
يكشنبه 29 مهر 1397
10 صفر 1440 / 2018 October 21
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

 حجت الاسلام مهدی محمدی فر معاون تهذیب حوزه علمیه استان کرمانشاه ابراز داشت: بیش از 15 نفر از طلاب کرمانشاهی در روز نیمه شعبان ملبس به لباس مقدس روحانیت می شوند.

 

معاون تهذیب حوزه علمیه کرمانشاه تصریح کرد: این طلاب پس از گذراندن مصاحبه شفاهی، در کارگاه های تلبس، با وظایف روحانیت، شیوه بیان احکام، آداب و معاشرت و منش طلبگی و زی طلبگی حضور یافتند و موفق به کسب مجوز تلبس شدند.

 

وی در ادامه بیان داشت: فقط تعدادی از مؤمنان سعادت گام نهادن در راه طلبگی و تفقه در دین را می یابند و وظیفه دارند به انذار و تبلیغ در میان مردم پرداخته و دین مبین اسلام را ترویج و تبیین کنند.

 

حجت الاسلام محمدی فر تأکید کرد: طلاب باید نسبت به فهم دین اهتمام ویژه داشته باشند زیرا تنها آگاهی از احکام دین کافی نیست بلکه توجه به فهم عمیق دین و آراسته نمودند خود به اخلاق اسلامی نیز از امور مهم و قابل توجه است.

 

معاون تهذیب حوزه علمیه کرمانشاه خاطرنشان کرد: فهم عمیق و متفقهانه دین موجب سعادتمندی و ظهور اعتقادات قلبی در عمل خواهد شد و فقیه عامل به دین خواهند شد زیرا مطالعات دینی وقتی منجر به عمل نشود متفقهانه نبوده است.

 

وی اظهار داشت: طلاب به عنوان سربازان امام زمان (عج) و ادامه دهنده رسالت هدایتگری با گفتار و عمل قرآنی خویش می توانند دیگران را به دین اسلام علاقه مند ساخته و با معطوف ساختن توجه مسلمانان به معنویات، زمینه سعادتمندی دنیوی و اخروی آن ها را فراهم آورند.

 

حجت الاسلام محمدی فر در پایان عنوان داشت: امید است این راه همواره پر رهرو بوده و طلاب و مسلمانان با توجه به خودشناسی، به درکی عمیق از دین و شناخت ائمه اطهار علیهم السلام و خداوند متعال دست یابند.

 

 

رسا

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.