در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
يكشنبه 29 مهر 1397
10 صفر 1440 / 2018 October 21
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

آیین اختتامیه پنجمین همایش ملی «غدیرپژوهی» و سومین همایش ملی «نجات بخشی و آینده جهان» با حضور دبیرکل بنیاد بین الملی غدیر، 12 اسفند در کرمانشاه برگزار شد.

 

 بهروز همتی مدیر بنیاد بین المللی غدیر در استان کرمانشاه در این مراسم با بیان اینکه از سال 1390 با هدف تولید محتوا در مورد واقعه غدیر و شخصیت حضرت علی(ع) همایش ملی غدیرپژوهی در استان کرمانشاه برگزار شده، گفت: فراخوان این همایش هر ساله به تمام مراکز علمی، آموزشی و پژوهشی کشور ارسال می‌شود.

 

وی تصریح کرد: مقالات ارسالی به دبیرخانه همایش نیز توسط دو مرکز تخصصی مهدویت حوزه عملیه قم و مرکز آموزشی پژوهشی امام(ره) در قم داوری شده و مقالات برتر معرفی می‌شوند.

 

همتی با بیان اینکه در کنار تقدیر از صاحبان مقالات برتر، این مقالات هرساله در قالب کتابی به چاپ می‌رسد، گفت: در همین راستا طی سالهای برگزاری این همایش سه کتاب از مقالات برتر به چاپ رسانده‌ایم.

 

وی از استقبال بی نظیر از این دو همایش در سال جاری خبر داد و افزود: امسال در کنار این دو همایش، اولین همایش استانی غدیرشناسی و مهدویت را نیز برگزار کردیم که استقبال خوبی نیز از آن شد.

 

وی تصریح کرد: این همایش استانی پیرامون موضوع شناخت نقاط ضعف و قوت مباحث مربوط به غدیر و ولایت و مسئله نجات بخشی در قالب کتب درسی در نظام جمهوری اسلامی بود که مقالات خوبی در این زمینه به دست ما رسید که داوری شده و نفرات برتر آن نیز در مراسمی دیگر معرفی و تقدیر می‌شوند.

 

 دبیر علمی این دو همایش ملی نیز در این مراسم با بیان اینکه استان کرمانشاه چند سالی است که به قصد تولید محتوای معارف غدیری و مهدوی متناسب با نیاز زمان، اقدام به برگزاری دو همایش ملی مقاله محور با عنوان غدیر پژوهی و نجات بخشی و آینده جهان کرده است، گفت: خوشبختانه هر ساله با ارسال فراخوان این همایش‌ها در سراسر کشور استقبال خوبی را از آن شاهد هستیم.

 

شادرام تصریح کرد: امسال نیز فراخوان هر دو همایش از اواسط مرداد ماه به تمام مراکز علمی، آموزشی و دانشگاهی ارسال شد که تا 15 بهمن ماه نیز علاقمندان و پژوهشگران برای ارسال آثار خود مهلت داشتند.

 

شادرام تصریح کرد: در مجموع 95 مقاله به دبیرخانه این دو همایش‌ ارسال شد که با سه مرحله داوری آنها در استان قم در نهایت پنج مقاله به عنوان مقالات برتر همایش شناخته شدند.

 

وی تصریح کرد: همچنین امسال در کنار برگزاری این دو همایش ملی با توجه به اهمیت نظام تعلیم و تربیت کشور در تربیت دینی فرزندان و نسل آینده نظام جمهوری اسلامی، یک همایش استانی نیز با عنوان نقد و بررسی موضوع غدیر و ولایت امیر المومنین (ع) و مبحث مهدویت، انتظار و نجات بخشی و آینده جهان در کتب درسی و فعالیت‌های پژوهشی در نظام آموزش و پرورش و ارایه راهکارهای عینی و اثربخش در این زمینه در بین معلمان استان برگزار شد.

 

وی تصریح کرد: این همایش نیز با استقبال خوبی همراه بود و 92 مقاله به دبیرخانه آن ارسال شد که طی مراسمی از برگزیدگان این همایش نیز تجلیل خواهد شد.

 

به گزارش ایسنا، مقالات برتر همایش‌های ملی "غدیر پژوهی" و "نجات بخشی و آینده جهان" به این شرح هستند:

 

 

1-مقاله "شواهد قرآنی غدیر و برتری امام علی (ع) در شعر شعرای مسیحی" مولف دکتر سید مهدی نوری از دانشگاه حکیم سبزواری از استان خراسان رضوی

 

2-مقاله "بررسی جوانب نادیده گرفتن غدیر" مولفین حسین فلاحی اصل، حسین چراغی و لیلا زارعی شهامت از استان لرستان

 

3-مقاله "ویژگی های موعود و مقایسه آن با امام علی (ع)" مولف زینب عمورضا کاکاوندی از استان کرمانشاه

 

4-مقاله "فرهنگ غدیر و ارتباط آن با قرآن و سیره پیامبر (ص)" مولف سلما بابایی از استان کرمانشاه

 

5-مقاله "بیداری اسلامی؛ زمینه ساز حکومت مستضعفان و ظهور" مولف نگار علی نژاد از استان گیلان

 

مقالات برتر همایش استانی غدیرشناسی و مهدویت نیز به این شرح معرفی شدند:

 

1-مقاله "بررسی و تحلیل محتوای کتاب هدیه‌های آسمانی مقطع ابتدایی با تمرکز بر محور غدیر"، مولف زهرا کرمی دانشجوی دانشگاه فرهنگیان استان کرمانشاه

 

2-مقاله "بررسی و تحلیل محتوای کتاب هدیه‌های آسمانی مقطع ابتدایی با تمرکز بر مسئله مهدویت و نجات بخشی"، مولف زهرا کرمی دانشجوی دانشگاه فرهنگیان استان کرمانشاه

 

3-مقاله "غدیر در کتب درسی دوره ابتدایی"، مولف آذر مهدی زاده از شهرستان سرپل ذهاب

 

4-مقاله" نقد و بررسی موضوع غدیر و ولایت امیر المومنین علی (ع) در کتب درسی و فعالیت‌های پژوهشی" مولف همایون بیتا و علی اکبر امامی از اسلام آبادغرب

 

5-مقاله" راهکارهای عینی و اثر بخشی در ارائه موضوع غدیر و ولایت امیرالمومنین علی (ع) در کتب درسی" مولف سارا عزیزی از شهرستان کرمانشاه

 

منبع: ایسنا

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 13 اسفند 1394 ساعت 09:53

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.