در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
چهارشنبه 21 آذر 1397
3 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 12
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

۴۰ زوج جوان کرمانشاهی همزمان با دهه کرامت زندگی خود را در سایه پرچم امام رضا(ع) آغاز کردند.

در این مراسم که با اجرای برنامه‌های شاد و متنوع فرهنگی انجام شد خادمان سلطان طوس به همراه پرچم متبرک امام رضا(ع) در میان حضار و زوج‌های جوان حضور پیدا کردند.

رضا فرخ‌شاهی دراین همایش ضمن خوش آمدگویی و تبریک دهه کرامت و آغاز زندگی مشترک جوانان به بیان نکاتی از فعالیت‌های زیر سایه خورشید پرداخت و گفت: امروز این زوج‌ها آغاز زندگی مشترک خود را از امام رضا(ع) اجازه می‌گیرند.

وی از حامیان مالی مجموعه و تالار باغچه مینو تشکر و قدردانی کرد که به طور رایگان این مراسم را برای زوج‌های جوان برگزار کردند.

حجت‌الاسلام سیدحسین محتشمی روحانی کاروان خدام رضوی بود پیش از خواندن خطبه عقد خطاب به جوانان جوانان گفت: پیامبر اعظم(ص) فرموده‌اند هیچ بنیانی در اسلام همانند تشکیل خانواده مقدس نیست.

ویضمن توصیه‌هایی به جوانان، افزود: در زندگی اول مسائل معنوی را سرلوحه زندگی خود قرار دهید و دوم در برابر مشکلات مقاومت کنید زیرا خداوند فرموده‌اند ان الله مع صابرین اگر با خدا باشید خداوند هم با شما است.

وی با بیان اینکه جوهره ایمان تقوا و رشد معنوی صبر جزیل است گفت: عشقی که به عشق امام رضا(ع) در این ایام منعقد شد با معشوق و محبوب این عهد را به عشق اهل بیت(ع) تا پایان عمر از یکدیگر دریغ نکنید.

ابتدای این مراسم با صدای نقاره خانه امام رضا(ع) و نماز جماعت مغرب و عشاء همراه به اقامت خدام رضوی همراه بود و در پایان مراسم نیز سیدحسین محتشمی خطبه عقد جوانان را خواند و زوج‌های جوان با اجازه امام رضا راهی خانه بخت شدند.

همچنین در این مراسم به زوج‌های جوان هدایایی نیز از طرف کانون مهدویت اهدا شد.

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.