در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
سه شنبه 29 آبان 1397
11 ربیع‌الاول 1440 / 2018 November 20
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

همایش طب سنتی با حضور خانواده ها و جوانان برگزار شد

به گزارش کربلائیان، همایش طب سنتی به همت معاونت فرهنگی شهرداری کرمانشاه روز 26 مرداد ماه برگزار شد و دکتر رضااحمدی (فوق تخصص) و محمد سلیمانی پژوهشگر طبی ایرانی اسلامی سخنرانی کردند و به پرسش های حضار پاسخ دادند.

در ابتدای همایش برنامه شبکه افق در مورد درمان موفق یک کودک آمریکایی توسط دکتر حسین خیراندیش در سالن پخش شد.

در ادامه، دکتر احمدی گفت: بین طب جدید و طب سنتی تضاد نباید به وجود آورد و این دو به همدیگر کمک می کنند. وی گفت به عنوان مثال در پزشکی برای برخی مزاج ها عناوین معادل مانند وسواسی اجباری وجود دارد. وی گفت: برخی آزمایش ها مانند ویتامین D شبیه تشخیص عوارض مزاج ها عمل می کنند.

سلیمانی نیز ضمن اشاره به اینکه مطابق طب سنتی همه موجودات مزاج دارند گفت زمان ها و درمان ها هم مزاج دارند. وی گفت 9 مزاج در عالم وجود دارد (4مزاج اصلی، 4 مزاج ترکیبی و یک مزاج برتر و متعادل) و بسیاری بیماری ها مانند چاقی و یبوست باید بر اساس تشخیص مزاج درمان متفاوتی برای آنها درنظر گرفته شود. وی همچنین گفت بر اساس نظر ابن سینا هر کسی با گیاه منطقه خود را باید بخورد و به طور مثال برنج و خرما مربوط به منطقه کرمانشاه نیست و باید خیلی در هفته مصرف نشوند بلکه ما به  گندم با سبوس احتیاج داریم ولی می بینیم محصولات سفید و بدون سبوس بسیار عرضه می شوند.
گفتنی است این برنامه با استقبال خانواده ها و جوانان و برخی اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه برگزار شد و با تقاضای حضار قرار شد که این سلسله همایش ها ادامه پیدا کند.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 27 مرداد 1395 ساعت 08:59

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.