در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
يكشنبه 29 مهر 1397
10 صفر 1440 / 2018 October 21
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

صلاح‌الدین قره‌تپه ، مسؤول سازمان بسیج هنرمندان، از تمدید مهلت ارسال آثار به کارگاه شعر سبک زندگی ایرانی اسلامی خبر داد و اظهار داشت: هنرمندان می‌توانند تا پنجم مرداد‌ماه سال‌جاری آثار تولیدی خود را به جشنواره مذکور ارسال کنند.

وی تصریح کرد: نخستین کارگاه شعر سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی در شهرستان هرسین امسال 14 مرداد‌ماه با حضور هنرمندان، اهالی فرهنگ و هنر، شعرا، ادیبان، پیشکسوتان عرصه شعر و‌ ادبیات، چهره‌های شاخص این عرصه و علاقه‌مندان برگزار می‌شود.

مسؤول سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در سنوات قبل در طول سال چهار فصل کارگاه شعر در راستای توسعه و ارتقای کیفیت آثار و‌ اشعار انقلابی و اسلامی برگزار می‌شد، افزود: طبق مصوبات جدید در طول سال، سه فصل کارگاه برگزار می‌کنیم و کیفیت و تازگی آثار به همراه محتوای شعر با موضوع کارگاه، مد‌نظر داوران جشنواره است.

وی موضوعات این بخش از مسابقه را قالب‌های مختلف شعر جدی و طنز، کارگاه شعر سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی عنوان کرد و گفت: روابط اجتماعی و حقوق متقابل، فرهنگ کار جمعی در ایران، فرهنگ رانندگی، الزامات فرهنگ آپارتمان‌نشینی، الگوی تفریح سالم، صداقت در معاشرت‌های اجتماعی، مباحث منطقی و عقلانی در خصوص طرحی لباس‌ها و معماری شهرها، رعایت حقوق اصحاب هنر و قلم، وجدان‌کاری از جمله موضوعات این کارگاه شعر است.

مسؤول سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه ادامه داد: ساعات کار مفید در دستگاه‌ها، توجه به کیفیت تولیدات داخلی، ریشه‌کن کردن ربا در جامعه، فرهنگ مصرف‌گرایی، علت قانون‌گریزی برخی در جامعه، تحقق حرف و ایده‌ها به عمل، رعایت حقوق متقابل زن و شوهر و نیز فرزندان در خانواده اسلامی، حفظ کرامت و عزت زن در خانواده و جامعه و... از بخش‌های موضوعی این مرحله از کارگاه شعر بسیج هنرمندان است.

قره‌تپه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در جمع پرشور هزاران دانشجو و جوان کشور در مبحث پیشرفت رفتار اجتماعی و فرهنگ‌سازی زندگی سالم، گفت: اهل هنر به عنوان زبان ناطق با دیدگاهی تیزبین و حساس همه موضوعات جامعه را رصد می‌کنند و به‌عنوان ابزار مناسبی برای فرهنگ‌سازی در مباحث کلان کشور هستند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: شرکت‌کنندگان در این مرحله از کارگاه شعر در قالب سبک زندگی ایرانی اسلامی می‌توانند آثار خود را به دبیر‌خانه جشنواره در مرکز بسیج هنرمندان استان کرمانشاه یا آدرس ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال کنند.

منبع: فارس

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.