در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
پنجشنبه 22 آذر 1397
4 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 13
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

در جنگ تحمیلی دشمنان که با دفاع مقدس رزمندگان اسلام همراه شد، افراد و گروه‌ها به صورت داوطلبانه عازم جبهه‌ها شدند و در برابر دشمنان به نبرد پرداختند تا در نبردی غیرمتعارف و نابرابر دشمن را از سرزمین‌های اسلامی بیرون کنند. و امروز پس از گذشت سال‌های از ایثار زنان و مردان ایرانی در راه حفظ تمامیت ارزی این آب و خاک، هشت سال دفاع مقدس به گنجینه‌ای از فرهنگ متعالی تبدیل شده است.

در فرهنگ متعالی دفاع مقدس ایثار، شهادت، از خودگذشتگی، اخلاص، آزادگی و تمامی حسنات اخلاقی دیده می‌شود که گنجینه دفاع مقدس را سنگین‌ترین رخداد جهان معاصر کرده است و امروز وظیفه تمامی مسئولان در برابر این گنجینه، معرفی و بازخوانی رویدادهای آن است تا این فرهنگ متعالی به نسل جدید و آنها در که در آینده‌ای نه چندان دور پرچم‌دار عزت و سربلندی این خاک خواهند شد انتقال یابد؛ کاری که رزم‌نمایش با افلاکیان درصدد تحقق آن است.

از جمله مواردی است که به معرفی و تعمیق شخصیت، منزلت عقاید و آرمان‌های ناب سرداران و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در سطحی فراگیر می‌پردازد به تصویر کشیدن صحنه‌های زیبای فرهنگ ایثار و شهادت برای آنهاست که در آن لحظات حساس حضور نداشته‌اند و به‌طور حتم به تصویر کشیدن صحنه‌های دفاع مقدس تجربه‌ای ناب برای نوجوانان و جوانان است تا درک کنند که باید با جان و دل از میراث ارزشمند امام راحل(ره) و شهدا نگهداری کنند.

مسئول سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با اشاره به اینکه تاکنون 30 مراسم رزم نمایش با افلاکیان در اردوگاه توحید برگزار شده است، گفت: اجرای نمایش‌های رزمی ـ فرهنگی با افلاکیان از 14 مهر و البته در برخی استان‌ها از دهم آغاز می‌شود.

یونس عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه با بیان اینکه ظرفیت اردوگاه توحید بیش از 5000 نفر است، افزود: اردوگاه توحید برای مردم استان کرمانشاه محل اجرای نمایش رزمی، سینه‌زنی و نوحه‌خوانی است زیرا بازسازی عملیات مسلم ابن عقیل در این اردوگاه اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه هدف اصلی برگزاری این رزمایش و نمایش بزرگداشت حماسه بی‌بدیل دفاع مقدس به نسل جوان است، گفت: باید در این زمینه فرهنگ‌سازی انجام شود تا مردم به ویژه نسل جوان با صحنه‌های مهم جنگ آشنا شوند و تجربه فرهنگ جبهه‌ها به نسل جوان جامعه انتقال یابد.

عزیزی با اشاره به استقبال دانش‌آموزان و دانشجویان از این رزم نمایش در سال‌های گذشته افزود: استقبال از رزم نمایش با افلاکیان در سال‌های گذشته به اندازه‌ای بود که در ساعت اولیه شب ظرفیت محل نمایش تکمیل می‌شد و شروع مجدد این نمایش از 14 مهر ماه با آغاز اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی در اردوگاه توحید به عنوان مکمل و کیفیت بخش این اردوها خواهد بود.

نمایش با افلاکیان برای معرفی نقش کرمانشاه در دفاع مقدس است

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه نیز با بیان اینکه اجرای رزم‌نمایش با افلاکیان در هفته دفاع مقدس در اردوگاه توحید در جریان است، گفت: برنامه نمایش رزمایش با افلاکیان با محوریت بازسازی عملیات مسلم بن عقیل است که عملیاتی موفق در جبهه سومار در غرب استان کرمانشاه بود.

سرهنگ بهرام میرزایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه رزم‌نمایش با افلاکیان برای عموم مردم آزاد است، عنوان کرد: رزم‌نمایش با افلاکیان در واقع رشادت‌ها و دلاوری‌های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس را برای جوانانی که در آن برهه از زمان نبودند بیان می‌کند و تا آخر هفته دفاع مقدس برقرار است.

وی ساعت اجرای این نمایش را 7:30 دقیقه در پادگان توحید بیان کرد و افزود: همواره از اجرای رزم نمایش با افلاکیان استقبال شده است و مکان برگزاری نمایش پر از تماشاگر بوده است که امسال نیز ظرفیت پذیرش بیش از 1000 نفر در هر اجرای هفته دفاع مقدس در نظر گرفته شده است.

میرزایی با بیان اینکه  برنامه‌های جانبی رزم نمایش با افلاکیان نیز برگزار می‌شود، گفت: در این رزم نمایش علاوه بر اجرای برنامه‌ اصلی نمایشی برنامه‌های جانبی دیگری همچون برپایی نماز جماعت و نمایشگاهی با موضوع دفاع مقدس در همان مکان برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه این نمایش برای کاروان‌های راهیان نور که از سراسر کشور به استان می آیند، اجرا خواهد شد، بیان کرد: کاروان‌های راهیان نور 14 مهرماه به مناطق غرب اعزام دارند که یکی از برنامه‌های در نظر گرفته برای آن‌ها رزم‌نمایش با افلاکیان خواهد بود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با بیان اینکه این نمایش یک کار هنری زیبا و جذاب است، افزود: این نمایش در شناسایی هرچه بهتر نقش مردم استان کرمانشاه در دفاع مقدس و عملیات‌هایی که در استان کرمانشاه انجام شد تاثیرگذار است.

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.