در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
چهارشنبه 21 آذر 1397
3 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 12
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

مهدی چمران در مراسم بزرگداشت سی و نهمین سالروز حماسه شکست حصر پاوه، اظهار داشت: شکست حصر پاوه یک حماسه ملی است و هویت شهر پاوه با این حماسه گره خورده است.

برادر شهید مصطفی چمران تصریح کرد: روشن‌بینی مردم پاوه و ایمان و اعتقادشان به مکتب اسلام و جمهوری اسلامی و علاقه‌شان به این آب و خاک سبب می‌شود که هرساله با شور و هیجان وصف ناپذیری این حماسه را گرامی بدارند.

وی با بیان اینکه در بیش از 24 سالگرد حماسه شکست حصر پاوه حضور داشته، گفت: به این حضور در بین این مردم عزیز، ولائی و انقلابی افتخار می‌کنم.

نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی نیز، یادآور شد: پاوه و مردم انقلابی آن همیشه مایه افتخار ایران زمین و جمهوری اسلامی بوده و هستند.

شهاب نادری حضور در مراسم روز ملی پاوه را افتخاری بزرگ برای هر کسی دانست و افزود: مردمی که با گذشت 39 سال از حماسه شکست حصر پاوه این چنین با شور و نشاط و علاقه حضور پیدا می‌کنند به‌راستی شایسته احترام و خدمتگزاری هستند.

نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امنیت پایدار با ایجاد اشتغال و توجه به معیشت مردم ایجاد می‌شود‌، گفت: باید دولت برای ایجاد و تثبیت امنیت پایدار به اشتغال جوانان و معیشت مردم توجه بیشتری کند.

نادری گفت: مردم و جوانان شهرستان مرزی پاوه با رشادت و فداکاری در هشت سال دفاع مقدس عشق و علاقه و اعتقادشان را به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی اثبات کرده‌اند.

*مردم پاوه حق بزرگی بر گردن نظام و کشور دارند

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه نبی‌اکرم (ص) کرمانشاه نیز، گفت: مردم پاوه حق بزرگی برگردن نظام و کشور دارند و همچنان تا آخرین قطره خون خود سد محکمی در مقابل معاندان و مخالفان نظام بوده و خواهند بود.

حجت‌الاسلام یوسفی به ایثار و فداکاری و رشادت و از خودگذشتگی مردم پاوه در جنگ نابرابر مرداد سال 58 اشاره کرد و گفت: امروز هم با حضور گسترده خود عهد و پیمان خود را با آرمان‌های انقلاب و شهدا تجدید کردند.

وی افزود: حصر پاوه با رشادت و فداکاری پاسداران، مقاومت مردم و فداکاری شهیدان 26 مردادماه همچون شهیدان چمران، وصالی و... و فرمان تاریخی و مسیحایی بنیانگذار جمهوری اسلامی شکسته شد.

یوسفی اظهار داشت: مردم پاوه همواره مورد لطف و محبت مقام معظم رهبری هم بوده و هستند که اعطای 2 مدال‌ تدین، دینداری و روشنفکری به این مردم نشان از علاقه معظم له به مردم پاوه است.

حصر شهر پاوه در مردادماه سال 1358 بعد از هفت روز درگیری با گروه‌کهای مزدور و خود فروخته با رشادت و فداکاری پاسداران، مقاومت و ایستادگی و همراهی مردم‌، فرماندهی شهید چمران و صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی‌(ره) به عنوان فرماندهی کل قوا شکسته شد.

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.