در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
چهارشنبه 28 آذر 1397
10 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 19
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

صلاح‌الدین قره‌تپه در پنجمین جلسه ستاد کنگره شهدا، راهیان نور و ستاد اربعین دانشجویی که در دانشگاه رازی برگزار شد ضمن ارائه گزارشی از برنامه‌های ستاد کنگره شهدا در سال 98 اظهار داشت: برگزاری مستمر جلسات با انجمن‌های همکار با ستاد، راه‌اندازی دبیرخانه دائمی کنگره شهدا استان در دانشگاه رازی، بازدید از خانواده معظم شهدا دانشجو، برگزاری یادواره‌های شهدای دانشگاهی، ساخت مستند شهدای دانشجوی دانشگاه، خلق آثار هنری از قبیل فیلم، نمایش و سرود در موضوع شهدا از برنامه‌های این ستاد است.

قره‌تپه به برنامه‌های ستاد راهیان‌نور در سال 97 اشاره کرد و افزود: بررسی نقاط ضعف و قوت و ارائه پیشنهادات راهیان‌نور در راستای اجرای ستاد قرارگاه استانی شهید علم‌الهدی، اعزام دانشجویان به اردوی راهیان‌نور طبق سال‌های گذشته در اردیبهشت ماه و مهرماه، تأکید بر اعزام دانشجویان جدیدالورود و نوبت اولی و اعزام همه دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی، تشکیل ستاد راهیان‌نور و اربعین در هر دانشگاه، حمایت از مقالات و پایان‌نامه‌های دانشجویی با محوریت راهیان‌نور دانشجویی و برنامه‌ریزی جهت برگزاری جشنواره راهیان‌نور در دانشگاه‌ها از برنامه‌های این ستاد است.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان کرمانشاه به بیان تأثیر معنوی اردوهای راهیان نور در بین دانشجویان پرداخت و عنوان کرد: حضور دانشجویان در مناطق عملیاتی دفاع مقدس پراز دوستی و نورانیت وصف نشدنی است.

وی خاطرنشان کرد: مناطق عملیاتی به خاطر ریخته شدن خون پاک شهدای عزیز و گرانقدر انقلاب اسلامی یک جاذبه شدیدی دارد و فراتر از دیگر نقاط ایران اسلامی پذیرای زائر و جستجوکننده معارف الهی است.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه روح شهدا ناظر و شاهد بر افعال ما هستند گفت: کسانی که به این سفر معنوی می‌روند با شهدا عهد و پیمان می‌بندند که در راه انقلاب و آرمان‌های شهدا ثابت قدم بمانند و به طور قطع شهدا هم دستشان را خواهند گرفت.

آگاهی و بصیرت دانشجویان فرصت توطئه را از دشمن می‌گیرد

 سیدابراهیم اعلمی‌ال‌آقا در این جلسه به لزوم اهمیت اردوهای راهیان نور اشاره کرد و اظهار داشت: امروز مردم کشور ما از دانشگاه‌ها و دانشجویان انتظار دارند و باید با ایمان و اعتقاد به اسلام و انقلاب، در مسیر توسعه و پیشرفت کشور گام بردارند.

رئیس دانشگاه رازی استان کرمانشاه عنوان کرد: برنامه‌ای که هر سال تحت عنوان راهیان نور برگزار می‌شود و دانشجویان با علاقه از آن استقبال می‌کنند با ارزش است زیرا کسی که یاد شهدا در دلش زنده‌ باشد درمی‌یابد که باید راه شهدا را ادامه داد و وظیفه‌اش را در مقابل این امانت عظیمی که با خون این همه شهید به دست‌ آمده بشناسد و در راستای آن تلاش کند.

وی گفت: باید با تدبیر مسیر انقلاب اسلامی را پیش ببریم زیرا که این انقلاب به آسانی به دست نیامده و به خاطر آن خون‌های فراوانی ریخته شده به همین دلیل باید در کنار سختی‌ها و تحریم‌هایی که بر کشور متحمل شده در کنار مردم بایستیم و مقاومت کنیم.

اعلمی‌ال‌آقا عنوان کرد: دشمنان نسبت به این قشر از اجتماع که تحصیل کرده هستند، طمع دارند و سعی می‌کنند آنها را به سوی خود سوق دهند و منحرف کنند اما آگاهی و بصیرت دانشجویان این فرصت را به دشمنان نمی‌دهد و آنها مانند همیشه مأیوس خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان قشر برگزیده و متفکر جامعه هستند گفت: دانشجویان باید با تحصیل و دانش به قله‌های رفیع علمی دست پیدا کرده و موجب استقلال کشور و توسعه همه جانبه و پایدار آن شوند.

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.