در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
چهارشنبه 21 آذر 1397
3 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 12
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

سردار علی شادمانی پیش از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت عملیات غرورآفرین مرصاد که در محل یادمان مرصاد در استان کرمانشاه برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، اظهار داشت: خدا خواست دشمن در تنگه مرصاد بی‌آبرو شود.

معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه خاتم‌الانبیا عملیات مرصاد را پاتک نیروهای نظامی ایران در پاسخ به عملیات فروغ جاویدان عنوان کرد و افزود: عملیات مرصاد در پنجم مردادماه ۱۳۶۷، با رمز «یا علی» و به منظور مقابله با نیروهای سازمان مجاهدین خلق در منطقه اسلام‌آباد غرب و کرند غرب در استان کرمانشاه، آغاز شد.

وی ادامه داد: برخی کارشناسان جنگ و فرماندهان نظامی در ایران، ترور شهید علی صیاد‌شیرازی، فرمانده سابق نیروی زمینی ارتش را به دلیل تدابیر وی در عملیات مرصاد و شکست سنگین منافقین در این عملیات تفسیر می‌کنند.

شادمانی با بیان اینکه واژه عربی «مرصاد» به معنی کمین است، افزود: نیروهای ایران در جایی که نیروهایشان برتری نسبی داشت به کمین نشستند و در منطقه چهارزبر، با احداث تعدادی خاکریز و یک خط دفاعی مستحکم در انتظار منافقان بودند، این عملیات سه روز به طول انجامی تدارک منافقان خیلی وسیع و ضربه وارده بر آن‌ها خیلی عمیق بود، ۱۲۰ تانک زرهی دجله، ۶۰ نفربر و ۶۰۰ خودرو دیگر، حدود پنج‌هزار پیکارجو و همین تعداد پشتیبانی و تدارک‌چی منهدم شدند.

وی طرح رسیدن به تهران از سوی منافقان را خیلی احمقانه و ساده‌لوحانه توصیف کرد و گفت: در عملیات مرصاد بیش از چهار هزار و ۸۰۰ نفر از نیروهای مجاهدین خلق کشته و زخمی شدند و در میان کشته‌شدگان و اسرا تعداد زیادی از کادرهای سازمان و فرماندهای تیپ‌ها نیز وجود داشت، پس از پایان عملیات، تنگه چهارزبر، تنگه مرصاد نام گرفت.

شادمانی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «انقلاب اسلامی حاصل رشد تفکر علمی این ملت است»، خاطرنشان کرد: تنگه مرصاد که قبلا به عنوان تنگه چهارزبر معروف بود ترجمات آیات الهی است.

این مسؤول اظهار داشت: حمله سازمان مجاهدین خلق به خاک ایران و کشتار بیمارستان اسلام‌آباد غرب در چهارم مرداد‌ماه سال ۱۳۶۷  پس از اشغال شهر، پس از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ توسط ایران رویداد.

وی تصریح کرد: نیروی‌های این سازمان به نوشته منابع ایرانی، مجروحان (به گفته برخی منابع همچنین کارکنان) مستقر در بیمارستان را قتل عام کرده و اجساد آنان را در محوطه بیمارستان به آتش کشیدند، با تصرف بیمارستان و شهر اسلام‌آباد غرب مدارک پزشکی برخی مجروحان شیمیایی روستاهای اطراف ا نیز نابود شد.

شادمانی اضافه کرد: پس از چند روز درگیری در نهایت نیروهای ارتش ایران بر سازمان تروریستی مجاهدان خلق پیروز شدند و تعداد زیادی از نیروهای مهاجم در این نبرد کشته شدند.

معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه خاتم‌الانبیا ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران دشمنی منفورتر از منافقان نداشته، سازمان منافقان در سال ١٣٤٤ تاسیس و در سال ١٣٥٠ موجودیت خود را رسما اعلام کرد عملیات‌ها و توطئه‌های بسیاری بر علیه ملت و نظام ایران انجام دادند که آخرین آن همین عملیات مرصاد بود که به بدترین شکل شکست خوردند و فراری شدند.

وی به شرایط حساس امروز کشور اشاره و بیان کرد: دشمن پای کار آمده تا با از  بین بردن وحدت عظیم الهی بین ملت و مسؤولان برای انقلاب اسلامی مشکلاتی را به وجود بیاورد.

شادمانی با طرح این سوال که انقلاب در ذهن جوانان ما به چه معنا است؟، ادامه داد: انقلاب جمهوری اسلامی ایران شگفتی‌ها و عظمت عظیمی دارد، این ملت غیور تمامی سرمایه‌های مادی و معنوی خود را فضل این انقلاب کرده‌اند تا به فرموده امام راحل(ره) به انقلاب آخر زمانی برسند، این انقلاب سرآغاز حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) است.

معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه خاتم‌الانبیا دلیل پایبندی به انقلاب را در عمق شناخت ملت از انقلاب معنا کرد و افزود: انقلاب یعنی آبروی ما، انقلاب یعنی نجات ما، انقلاب یعنی اعتقادات اندیشه بلند ما، انقلاب یعنی اصالت اسلامی، انقلاب یعنی مباره با استکبار، انقلاب یعنی مبارزه با ظلم و ستم، انقلاب یعنی سرخم نکردن مقابل دشمن و در نهایت انقلاب یعنی شور، مجاهدت، جهاد، ایستادگی این‌ها عمق اعتقاد مردم به انقلاب است.

وی در چرایی اهمیت و ضرورت انقلاب، توضیح داد: عربستان امروز در چنگال صهیونیست و آمریکا گرفتار است و ثروتش را غارت می‌کند این وضعیت کنونی عربستان وضعیت ایران در زمان طاغوت بود.

شادمانی ادامه داد: کشور گرفتار مشتی ظالم استکبار بود، حکومت ذلیل و ضعیف طاغوت بر ملتی حاکم بود که طراز ملت هیچ سنخیتی با آن نداشت، لذا ملت برای رسیدن به استقلال و قدرت انقلاب کردند.

وی ساغط شدن حکومت طاغوت، بیرون کردنآمریکا و اسرائیل از کشور و رسیدن به آزادی و استقلاب و در راستای آن نشر تمدن اسلامی را اهداف این انقلاب دانست و گفت: اهداف انقلاب بزرگ است، حکومت پهلوی برای ملت ایران ننگ بود، زندگی در سایه وابستگی به استکبار جهانی زجرآور است.

شادمانی ویژ‌گی‌ها و اهداف انقلاب ایران را متفاوتر از سایر انقلاب‌های دنیا عنوان کرد و افزود: این ویژگی‌ها باید مداوم گوشزد مسؤولان شود که مباد تحت تاثیر افکار استکبار جهانی قرار گیرند.

این مسؤول ژئوپلیتیک ایران را بسیار قوی اعلام کرد و اظهار داشت: اقوام مختلفی در ملت ایران زیر پرچم وحدت اسلامی در کنار یکدیگر با صلح و صفا زندگی می‌کنند، این ملت ملتی عاشورایی است.

وی با پرسش امروز ما در چه شرایطی هستیم؟، یادآور شد: دشمن در همه جبهه‌های نظامی ملت ایران شکست خورد، آبادانی عمران و امنیت مرزها را می‌بیند تغییر روش داده و در حال حاضر تمامی دشمنان از جمله آمریکا، اسرائیل و... در همه جبهه‌ها در مقابل ملت ایران ایستاده‌اند.

شادمانی تصریح کرد: قدرت انقلاب از مرزها خارج شده به عراق، سوریه، یمن، لبنان، افغانستان و در یک کلام به خارج از منطقه توسعه یافته، دشمن با این قدرت مواجهه شده است.

وی گفت، دشمن سه راه‌حل دارد 1- قدرت ایران را بپذیرد تسلیم شود، 2- با قدرت ایران در جبهه جنگ بجنگد، 3- اقدامات و توطئه‌های شوم خود رادر داخل کشور پیاده کند.

شادمانی با بیان اینکه دشمن هیچ‌گاه ارداه‌ای برای جنگ در جبهه با ملت ایران را ندارد، افزود: دشمن گزینه سوم را برای رسیدن به اهداف خود انتخاب کرده، اما تجربه نشان داده دشمن هر جا سختی برای ملت ایران درست کرده ما درست همان جا پیروز شده‌ایم چون مقاومت کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: اتفاق جدیدی نیفتاده است ترامپ دیوانه چیزی که الان مطرح می‌کند ما چهل سال است می‌شنویم، ترامپ دیوانه آنچه منتشر می‌کند، جنگی روانی است مباد مسؤولی در کشور بلرزد، مبادا کسی بترسد ما ملتی هستیم که مقاومت را به دنیا یاد داده‌ایم.

معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه خاتم‌الانبیا اظهار داشت: در جبهه مقاومت فرزندان این ملت آبرویی این بی‌آبروها را شکست داده، دشمن به لرزه افتاده دشمن لرزان به داخل کشور آمده و باری دیگر به منافقان، چند حزب دمکرات در شمال غربی و چند وطن فروش داخل متوسل شده است.

شادمانی یادآور شد: ملت ولایتمدار ایران چهل سال است با عزت ایستادگی می‌کنند، امسال نیز با گرفتن جشن چهل‌ساله انقلاب از این مشکلات عبور می‌کنند و برای وصل این انقلاب به انقلاب حضرت مهدی(عج) با اقتدار و قدرت پیش می‌روند.

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.