در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
چهارشنبه 21 آذر 1397
3 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 12
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

یکی از فرماندهان مستشاری ایران در سوریه و همرزم شهیدان نظری و علیخانی در گفتگو با مرصاد اظهار داشت: ظاهرا سرنوشت این دو شهید به شکل عجیبی به هم گره خورده بود، آنها در عملیات مرصاد با هم همرزم بودند و در سوریه با هم به شهادت رسیدند.

 

 

 

این همرزم شهیدان مدافع حرم ادامه داد: شهید حسین علیخانی از نیروهای همراه سردار نظری در عملیات مرصاد بود و حاج اکبر نقل می کرد بقدری شهید علیخانی شجاع بود که جلو رفت و اولین نفر بر منافقین را با ارپی جی  او منفجر کرد.

 

وی ادامه داد: مردم استان ما خیلی به امثال حاج اکبر بدهکارند و متوقع است خاطره قدردانی پرشکوه مردم همدان از سردار همدانی را تداعی کنند.

 

وی افزود: باید بدانیم که سردار نظری اولین فرمانده مستشاری دلاور دفاع مقدس کرمانشاه است که در دفاع از حرم اهل بیت (ع) در سوریه به شهادت رسید.

 

وی با اشاره به رشادتهای سردار اکبر نظری ادامه داد پیش از یک عملیات سردار نظری فوق العاده روی آمادگی جسمانی تاکید داشت و خودش بعنوان فرمانده با ماسک شیمیایی و بادگیر که کار را بسیار دشوار می کند روزی پنج کیلومتر بدون استراحت می دوید.

 

وی افزود: بعدها حاج اکبر نقل می کرد "خیلی ها که آمادگی جسمانیشان بالاتر نبود در عملیات جا ماندند و من فقط توانستم یک نفر را به دوش گرفته و با خود عقب بیاورم. خیلی غصه خوردم که آمادگیم در حدی بالاتر نبود که بتوانم چند نفر دیگر را روی دوش به عقب بیاورم".

 

این همرزم شهید نظری تصریح کرد:  یعنی اینقدر احساس مسئولیت داشت که برای چنین امر غیر ممکنی در حین عملیات با آن تشنگی و شیمیایی و... غصه می خورد.

 

وی افزود: عملیات مرصاد برای گردان حاج اکبر خیلی حساس بود چون تقریبا اولین تجربه جنگ نامنظم و خیابانی گردان بود.

 

حاج اکبر با اینکه فرمانده بود و نیروها اصرار داشتند مستقیم جلو نرود ناگهان جلو افتاد و با فاصله زیاد از بقیه نیروها فقط با چند نفر هجومی رخ در رخ به سینه منافقین زد و پس از عقب زدن منافقین از یک جناح دیدند حاج اکبر دقایقی بعد با دست زخمی ولی صورت خندان و  پرروحیه یک خودرو با تجهیزات منافقین را به غنیمت گرفته و زیرباران گلوله عقب اورد و مشاهده همین حماسه خیلی به بچه ها روحیه داد و با قدرت بیشتر از چند جناح حمله ور شدند و تلفات زیادی از منافقین گرفتند.

 

این همرزم شهیدان نظری و علیخانی گفت: در این صحنه بازگشت شهیدنظری که خودروی منافقان را به غنیمت گرفته بود میشد دید و می توانم قسم بخورم که زیر باران گلوله آثاری از ترس در چهره او نبود. او از فرط تشنگی تکه یخ کوچکی را در دست داشت و می مکید.

 

این فرمانده نبردهای مستشاری ایران در سوریه همچنین درباره شهید علیخانی اظهار داشت: او حقیقتا خلق و خوی آرام و عجیبی داشت. یک فیلسوف بود برای خودش... برخی از رشته های دانشگاهی را فقط به خاطر اینکه از اساتید بیشتر بلد بود ادامه نمی داد و دنبال وقت گذراندن به شرطی بود که چیزی بیشتر بیاموزد.

 

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.