در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
پنجشنبه 22 آذر 1397
4 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 13
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

به گزارش کربلاییان، جشنواره خوشنویسی«خون و قلم» با محوریت خوشنویسی وصیت‌نامه‌های شهدای کرمانشاه به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه، همکاری بنیاد شهید استان و انجمن خوشنویسی کرمانشاه در آستانه روز بزرگداشت شهدا برگزار می‌شود.

این جشنواره با هدف تعمیم و استمرار یاد و راه شهدای والامقام، تبادل تجربیات و ابتکارات در حوزه خوشنویسی، پیوند هنر شریف و اصیل خطاطی و مفاهیم  بلند دینی و ملی و ایجاد همبستگی میان ذوق هنری و حماسه‌سازی شهدای والامقام برگزار می‌شود.

براساس این گزارش این جشنواره در بخش‌های نستعلیق،  شکسته نستعلیق، نسخ، ثلث و نقاشی خط و بخش آزاد برگزار می‌شود که علاقمندان در هر بخش می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره واقع در کرمانشاه خیابان شهید اشرفی اصفهانی‌(فردوسی) جنب پارک لاله انجمن خوشنویسان استان کرمانشاه ارسال کنند.

به نفرات برتر این جشنواره در بخش‌های مختلف سکه بهار آزادی اهدا خواهد شد.

گفتنی است، آخرین مهلت ارسال آثار برای شرکت در جشنواره تا پایان اردیبهشت‌ماه سال 97 است و علاقمندان به شرکت در جشنواره می‌توانند فایل وصیت‌‌‌نامه شهدا را از طرق دبیرخانه انجمن خوشنویسان و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه دریافت کنند.

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.