در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
جمعه 27 مهر 1397
8 صفر 1440 / 2018 October 19
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

به گزارش کربلاییان، مصطفی اشک تلخ در مراسم عزاداری شهادت دخت پیامبر حضرت فاطمه زهرا(س) و بزرگداشت نخستین شهید انقلاب در استان که ظهر امروز با حضور گسترده و پرشور نسل جوان در حیدریه کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: آیات متعددی از قرآن کریم از جمله سوره کوثر در شأن حضرت زهرا(س) نازل شده که جلوه‌هایی از عظمت وجود نوری آن حضرت است.

این فعالان فرهنگی کرمانشاه ادامه داد: حضرت زهرا(س) خصیصه منحصر به‌فردی در بین معصومین‌(ع) و انبیا الهی دارد و آن اینکه برای ایجاد و تولدش در این عالم، طعام بهشتی برای رسول خدا(ص) آوردند و ماده ایجاد ایشان از انوار بهشت بود.

وی در بخش دیگر از سخنانش به موضوع امتحان حضرت زهرا(س) که در زیارت آن حضرت به اهمیت آن اشاره شده پرداخت و در ادامه به یاد شهید والامقام صادق صابون‌پز نخستین شهید انقلاب در استان،گفت: مظلومیت برخی از شهدای انقلاب چند برابر مظلومیت دیگر شهدا است، این شهید در فضای اختناق ساواک در دوران رژیم ستمشاهی با توجه به کثرت مراوده با آیت‌الله نجومی برای دفاع از اسلام، عزت و شرف کشور در صفوف اول تظاهرات‌ها فعال بود و همین سبب شد وی را نشان کرده و در نخستین تیراندازی‌ها به شهادت برسانند.

این طلبه علوم دینی افزود: بعد از شهادت برای آزار خانواده داغ‌دیده‌؛ ساواک دستور می‌دهد فقط در صورتی جنازه را تحویل می‌دهد که شخص پدر شهید به بانک ملی کرمانشاه برود و با ارائه مدرک شناسایی 35 ریال پول گلوله دولت که به سینه پسرش زده شده را پرداخت کند و در ادامه شرط کردند بیش از هفت نفر حق تشییع نداشته و فاتحه در مسجد نیز ممنوع است.

وی یادآور شد:گرچه شاید اکنون کمتر از این‌گونه شهدای غریب یاد شد، اما آن خلوص و ایثار آگاهانه در آن اختناق قطعا مورد عنایت خاصه الهی واقع می‌شود.

گفتنی است، در ادامه مراسم شرکت کنندگان به عزاداری و سوگواری در ثای حضرت زهرا(س) پرداختند.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 25 بهمن 1396 ساعت 11:07

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.