در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
دوشنبه 30 مهر 1397
11 صفر 1440 / 2018 October 22
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

مراسم بزرگداشت اولین سالگرد مدافعان حرم حاج اکبر نظری و حاج حسین علیخانی با عنوان «زندگی به سبک شهدا» در سالن همایش کتابخانه امیر کبیر کرمانشاه و به همت مؤسسه نسیم حکمت و اندیشه و با همکاری اداره‌کل کتابخانه‌های استان کرمانشاه و مؤسسه بهترین مادر دنیا برگزار شد.
رضا کریمی معاون اداره‌کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه و از دوستان شهید علیخانی در این مراسم به بیان خاطراتی از شهید علیخانی پرداخت و گفت: در زمان شهادت، از این شهید بزرگوار با عناوین مختلفی از جمله فیلسوف، عارف گمنام و ... یاد می شد.
معاون اداره‌کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه افزود: این صفات به طور کلی بیان شده که در همه شهدا به طور یکسان به کار گرفته می شود.
وی یادآور شد: کسانی که می خواهند از شهدا حرف بزنند باید از کلی گویی بپرهیزند و جرئیات زندگی آنها را بررسی و بازگو کنیم که بر چه اساسی به این نام ها معروف شدند.
محمد رضا قنبری از دوستان شهید مدافع حرم نظری و از اساتید دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه گفت: علم و شهادت هر دو هویت بخش هستند و شهادت تزریق خون به پیکر اجتماع است که هیچگاه به هدر نمی رود.
قنبری بیان داشت: شهید رجایی برای تمام ریئس جمهورها حجت است، شهید بهشتی برای قوه قضاییه، شهدای بازاری برای بازاریها، شهدای روحانی برای روحانیت و... و. اما شهدای مدافع حرم برای آحاد مختلف مردم حجت است.
قنبری در پایان گفت: ان شاالله با نصب العین قرار دادن سیره زندگی این شهدا بتوانیم پشتیبان ولایت باشیم.
دختر شهید حاج اکبر نظری به بیان خاطراتی از پدر بزرگوار پرداخت و اظهار داشت: شهدا انسان های دست نیافتنی هستند که از ابتدا برای شهادت آفریده شدند.
عطیه نظری خاطر نشان کرد: بر اساس تعاریفی که از دوران کودکی پدرم شنیدم ایشان به پدر و مادر خود همواره احترام می گذاشت و این احترام روز به روز بیشتر شد.
وی از اقدامات پدر در مبارزه با اشرار سیستان و بلوچستان تا حضور در عملیات مرصاد گفت و اظهار داشت: در عملیات مرصاد در مقابل منافقین کوردل به مبارزه پرداختند و پس از جنگ پدر از زیبایی کار رزمندگان اسلام یاد می کرد.
نظری ابراز داشت: شهید اعتقاد داشت زمانی که در میدان مبارزه و دفاع از مظلومان قرار می گیریم فرمانده ما امام زمان(عج) است.
وی همچنین از مسئولیت پذیری پدر گفت و بیان داشت: پدر در مقابل نیروها خود را مسئول می دانست و تا خروج همه نیروها از گرفتاری ها خود نیز دوشادوش آنها به مبارزه می پرداخت.
دختر شهید نظری در ادامه از رشادتهای پدر در دفاع از حرم سخنانی ایراد کرد و ابراز داشت: پدر برای دفاع از اسلام و مثمر ثمر واقع شدن نسبت به اعتقادات به جهاد رفت.
به گفته این دختر شهید کسانی که به دفاع از حرم وارد کشور سوریه و عراق می شوند با رضایت کامل می روند نه به اجبار و زور، و برای این کار خود اهداف والایی را دنبال می کنند.
وی در پایان گفت: شهید نظری جویای نام نبود و حضورش در جبهه های حق علیه باطل به خاطر رضای خدا بود.

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.