در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
چهارشنبه 21 آذر 1397
3 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 12
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

در مراسم اختتامیه جشنواره خوشنویسی خون و قلم که با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، انجمن خوشنویسان کرمانشاه و اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و مشارکت حوزه هنری کرمانشاه و معاونت فرهنگی سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) برگزار شد، از خوشنویسان آثار برگزیده وصیت‌نامه شهدای کرمانشاه تجلیل و تقدیر شد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر کرمانشاه در این مراسم، اظهار داشت: خانواده‌های شهدا برگردن ماحق بسیار دارند.

ابراهیم مرادی  اضافه کرد:شهدا هرگز نخواهند مرد زیرا در تاریخ ثبت و ماندگار شده‌اند، شهدا در صحنه زندگی بازی کردند و بانثار خون خود هنرنمایی کردند و باجان‌های خود ثابت کردند که قیام مولایشان ادامه دارد.

وی یادآور شد: امام حسین(ع) باتمام وجود برای اثبات دین قیام کردند و بانثار خون خود و خانواده خویش حقیقتی را در تاریخ ثبت کردند که نظیر آن را در هیچ کجای تاریخ نداریم.

مرادی بیان کرد: اما امروزه باید توجه خود را بیشتر بر جوانان معطوف کنیم.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر کرمانشاه با تاکید بر لزوم تمرین خط و خوشنویسی در همه اقشار، ادامه داد: باید آموزش خطاطی از همان ابتدا به کودکان در مدارس آموزش داده شود و دانش‌آموزان خوش‌خط هم تشویق شوند.

وی به تغییر خواسته‌های جواناناشاره و بیان کرد: قیام ما از حسین(ع) شروع و تا قیام امام زمان(عج) ادامه دارد و این مهم را باید به جوانان آموزش داد.

مرادی با اشاره بر اهمیت اخلاق‌مداری، عنوان کرد: دغدغه شهدا حفظ نظام و گوش دادن به مقام معظم رهبری است.

مدیر‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه نیز، گفت: این خون‌های ریخته شده شهدا نباید هدر رود باید افرادی باشند که پیام این خون‌های ارزشمند را به دیگران برسانند، این افراد باید ویژگی‌هایی داشته باشند هرشخص نالایقی نمی‌تواند از این خون‌ها دم بزند و گرنه خون این شهدا پایمال شده و این خون‌ها تحریف شده است، لذا باید این افراد درک درستی از عاشورا تا ظهور داشته باشند.

 حجت الاسلام هادی عسگری گفت: ایثار و شهادت نباید تحریف شود، ایثار یعنی وارستگی، خیرخواهی، عزت دیگران و زندگی با عزت نه ذلت، اگر این شهیدان نبودند دشمن معلوم نبود چه برسر ملت می‌آورد.

وی بیان کرد: حاکم شدن آمریکا و داعش بر عراق نشان داد که دشمن اگر بر کشوری احاطه یابد چه بلایی برسر مردم آن خواهد آورد، این خط ها ماندگار خواهند شد و کافی است کسی مجذوب این خط‌ها و نوشته‌ها شود و در زندگی اش تاثیر بگذارد.

عبدالله جواری، رئیس انجمن خوشنویسان استان کرمانشاه در ادامه از برگزاری این جشنواره و تعامل شکل گرفته در این مراسم به عنوان حرکتی ارزشی نام برد.

این مراسم با اجرای مداحی عزاداری سالار شهیدان و اجرای نمایش مرتبط با دفاع مقدس خاتمه یافت.

گفتنی است، در پایان این مراسم ضمن تقدیر از عبدالله جواری، رئیس انجمن خوشنویسان استان کرمانشاه  از نفرات برتر این جشنواره تجلیل به عمل آمد.

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.